تهدیدات فضای مجازی نباید انسان را دچار غفلت و انحراف
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تهدیدات فضای مجازی نباید انسان را دچار غفلت و انحراف
کند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین مهدی دانشمند شامگاه دوشنبه در مراسم عزاداری رحلت امامزاده موسی مبرقع (ع) اظهار داشت: باید بین حق و باطل انتخاب درستی داشته باشیم و عدم تشخیص حق، موجب انحراف می‌شود که در این صورت در دنیا و آخرت دچار خسران می‌شویم.
حجت الاسلام دانشمند بیان داشت: قرار گرفتن انسان در مسیر حق می‌تواند بر روی جامعه نیز اثر بخش باشد و آینده و حال انسان به دست خودش رقم می‌خورد و انسان باید بر اساس توان خود سعادت در دنیا و آخرت را دنبال کند.
وی اضافه کرد: در روز قیامت برخی‌ها عنوان می‌کنند که شیطان ما را فریب داده است که این بهانه‌ها، مورد پذیرش الهی نیست.
خطیب سخنران مذهبی با بیان اینکه انبیا برای هدایت بشر مبعوث شدند بیان داشت: اگر انسان در دنیا مسیر نادرستی را پیش رو گرفت در این صورت کوتاهی از خودش است.
وی ادامه داد: افراد بسیاری در طول تاریخ در محیط نامناسبی بودند، اما مسیر الهی را گم نکردند که باید این افراد را الگو قرار دهیم.
حجت الاسلام دانشمند با بیان اینکه گریه بر مصائب اهل بیت (ع) نشان از توفیق محبان دارد افزود: وقتی مؤمنی به زیارت اهل بیت (ع) مشرف می‌شوند نشان از توفیق و عنایت از سوی آن حضرات دارد.
وی افزود: در روز قیامت بهانه‌هایی همانند انحراف بواسطه فضای مجازی و ماهواره‌ها دردی از انسان دوا نمی‌کند افزود: انسان نمی‌تواند اعمال خود را به گردن دیگری بیندازد و باید پاسخگوی کردار و رفتار خود باشد.
این کارشناس دینی با بیان اینکه باید بر دشمنان این کشور از جمله آمریکا و اسرائیل لعنت بفرستیم افزود: همه مشکلات کشور را نباید به گردن اینها انداخت و برخی از افراد که با رأی مردم به مسئولیت رسیدند، درگیر بازی سیاسی شدند و به جای حل مشکلات مردم، بر گرفتاری ملت افزودند.
حجت الاسلام دانشمند گفت: باید مراقب باشیم تا موجب خجالت اهل بیت (ع) نشویم و در طول تاریخ اهل بیت (ع) از افراد خودی نیز ضربه‌های سنگینی خوردند.
وی ادامه داد: امروز فضای مجازی به مرکزی برای ایجاد زلزله در دین مردم تبدیل شده است هر چند که فرصت‌هایی نیز در این فضا وجود دارد اما انسان باید مراقب باشد تا این تهدیدات او را دچار غفلت و انحراف نکند.
این خطیب مشهور با بیان اینکه ظاهر افراد همانند باطن آنان نیست افزود: دینداری به ظاهر نیست و نباید عقل ما به چشممان باشد که در این صورت بی دین خواهیم شد.
وی در ادامه بیان داشت: امامزاده موسی مبرقع (ع) با هجرت به قم ۴۰ سال در بین قمی‌ها زندگی کرد و قمی‌ها هر آنچه از دستشان بر می‌آمد برای ایشان انجام دادند.
حجت الاسلام دانشمند با اشاره به استقبال قمی‌ها از حضرت معصومه (ع) گفت: قمی‌ها در احترام و اکرام خاندان پیامبر اسلام خوش درخشیدند. امیدوارم از خبر تهدیدات فضای مجازی نباید انسان را دچار غفلت و انحراف
کند
راضی بوده باشید.

تهدیدات فضای مجازی نباید انسان را دچار غفلت و انحراف
کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۷ ۰۲:۳۸:۲۱