تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) موجب نجات انسان در دنیا می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) موجب نجات انسان در دنیا می
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری در دومین شب از مراسم عزاداری محرم الحرام هیئت خادم الرضا (ع) تصریح کرد: در دوران خاتم الانبیا و همچنین بعد از رحلت ایشان تا زمان غیبت کبری یکی از سوالات بسیار مهمی که برای عموم مردم مخصوصاً جوان‌ها مطرح بوده این است که پیوسته از ائمه معصومین علیهم السلام سوال می‌کردند که براستی نجات در این عالم با کیست؟
وی افزود: وجود مبارک خاتم الانبیا و ائمه معصومین (ع) در پاسخ فرمودند، نجات در این عالم با کسی است که تمسّک به قرآن و توسل به اهل بیت (ع) داشته باشد.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر کسی بخواهد از قلّه های سعادت صعود کند و موفقیّتی کسب کند باید هم تمسّک به قرآن کریم و هم توسّل به امیرالمومنین علیه السلام داشته باشد.
وی بیان داشت: تمسّک به قرآن و عترت دو بال هستند و هیچکس با یک بال امکان ندارد پرواز کند و هم تمسّک به قرآن و هم توسّل به اهل بیت (ع) مهم است.
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری با طرح این سوال که اگر من بخواهم تمسّک به قرآن بجویم چه باید کنم؟ گفت: دست کم سه کار باید انجام شود و فقط تلاوت خالی و حفظ کردن قرآن نیست و ما در تاریخ افراد بسیاری داریم که تمام قرآن را حفظ بودند ولی از دایره تمسّک به قرآن دور بودند و برعکس کسانی بودند که حمد و سوره‌ای را به زور برای اقامه نماز بلد بودند اما متمسّک به قرآن محسوب می‌شدند.
وی با بیان اینکه قرآن در عاشورا دو چهره دارد. گفت: یک چهره آن مُرده و چهره دیگرش زنده است، همانگونه که امیرالمومنین (ع) در مورد قرآن‌های روی نیزه جنگ صفّین فرمود که قرآن ناطق من هستم.
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری گفت: ابی عبدالله (ع) نیز بجز صحبت‌های مربوط به اصحاب و یارانشان هفت مرتبه با سپاه عمر ابن سعد صحبت کرد که یکی از صحبت‌های ایشان مربوط به قرآن بود که قرآن را مقابل آنها به دست گرفت و گفت چرا گوش نمی‌دهید و اشاره‌ای به جمعیت کرد.
وی گفت: راوی می‌گوید به اذن خدا حتّی نفس شتران نیز حبس شد و ایشان گفت که آیا حلال شما را حرام کردم یا حرام شما را حلال و چه شده که پسر پیغمبر را می‌خواهید بکشید و بعد قرآن را بدست می‌گیرند و می‌گویند که کجای این قرآن هست که پسر پیغمبر را سر ببرید؟
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اولین نشانه تمسّک به قرآن اعتقاد به قرآن است ادامه داد: برای توهین به قرآن در غرب مجوز صادر می‌کنند در حالی که از دیوار اگر صدایی شنیدیم از مسلمین هم شنیدیم و قرآن غریب است.
وی با بیان اینکه سه کار برای توسّل به قرآن باید کرد عنوان داشت: اول باید اعتقاد به قرآن داشته باشیم، اینکه کلام خدا و وحی است.
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری با بیان اینکه خاتم الانبیا بعد از ۱۲۴ هزار پیغمبر آمده و آن پیغمبران همه مقدّمه آمدن ایشان را فراهم کردند گفت: این پیغمبر که اشرف انبیا است و دینش از همه کامل‌تر است، کتابش قرآن است و باید آن را قبول داشته باشیم.
وی گفت: اگر دست ببرید در قرآن و یک حرف را تغییر دهید خداوند در قرآن می‌فرماید رگ حیاتت را قطع می‌کنیم و این قرآن دست نخورده و غیر از تورات و انجیل است که در آن دست برده اند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دوّمین شرط اعتماد به قرآن است گفت: باید به قرآن اعتماد داشته باشیم و اعتماد غیر از اعتقاد است.
وی خاطرنشان کرد: مگر می‌شود کسی به قرآن اعتماد و اعتقاد داشته باشد اما دستورات قرآن روی زمین بماند؟
حجت الاسلام والمسلمین ظهیری بیان داشت: سوّمین کار برای توسل به قرآن این است که آن را محور زندگی خود قرار دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنرانی خود با بیان اینکه پرچم ابی عبدالله (ع) ضامن حیات و قرآن است گفت: این پرچم، توحید را برافراشته است و خوش به حال جوانی که در طول سال این پرچم را برافراشته است.
سخنران هیئت خادم الرضا (ع) با بیان در مجالس فقط سینه زن نباشید گفت: خودتان را در طول سال آماده کنید و هفته‌ای دوساعت را برای ابی عبدالله کنار بگذارید که در غیر اینصورت باخته اید.
مراسم عزاداری هیئت عزاداری خادم الرضا (ع) قم از اول ماه محرم از سوی هیئت خادم الرضا (ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ظهیری و مداحی سید رضا تحویلدار و حسن عطایی در ورزشگاه شهید حیدریان قم در حال برگزاری است. امیدوارم از خبر تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) موجب نجات انسان در دنیا می
شود
راضی بوده باشید.

تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) موجب نجات انسان در دنیا می
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۰ ۰۲:۴۰:۴۵