تمدید آوارگی شهرک‌ نشیان شمال فلسطین اشغالی تا ۳ ماه
دیگر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تمدید آوارگی شهرک‌ نشیان شمال فلسطین اشغالی تا ۳ ماه
دیگر
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که کابینه نتانیاهو با ادامه و تمدید خالی ماندن شهرک‌های شمالی تا ۳ ماه دیگر موافقت کرد.
بر اساس این گزارش، ساکنان و شهرک نشینان در مناطق شمالی فلسطین اشغالی همچنان تا ۳ ماه دیگر به خانه‌های خود در مناطق نزدیک به مرز لبنان باز نخواهند گشت.
به نظر می‌رسد که تمدید تخلیه شهرک‌های صهیونیست نشین در مناطق شمالی اسراییل به معنای تداوم تنش‌ها در این مناطق هم مرز با لبنان خواهد بود.
همزمان، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز در سخنانی ادعا کرد که حزب‌الله به منافع ساکنان جنوب لبنان اهمیتی نمی‌دهد. سخنگوی ارتش اشغالگر در عین حال افزود که برخی از سربازان ذخیره این هفته به آغوش خانواده‌های خود باز خواهند گشت و این نیروها با نیروهای جدید جایگزین خواهند شد.
سخنگوی ارتش اسراییل درباره نبرد در غزه نیز گفت که به مقابله با تونل‌ها ادامه می‌دهیم و در تلاش هستیم تا از شدت شلیک موشک از غزه بکاهیم.
اشاره سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به تلاش برای کاهش پرتاب موشک به سمت اسراییل بیانگر و اعتراف به شکست عملیات ارتش در غزه برای کنترل این باریکه است و به نظر می‌رسد با وجود عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی اما این نیروها هنوز نتوانسته‌اند با پرتاب موشک نیروهای مقاومت فلسطین از غزه به سوی شهرهای اشغالی مقابله کنند.
گزارش‌های متعددی از شکست نیروهای نظامی و ارتش رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی غزه وجود دارد. از جمله شامگاه روز گذشته مسئولان بیمارستان اسراییلی سوروکا در بئر السبع اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نظامی اسراییلی دیگر که در نبردهای غزه مجروح شدند به این بیمارستان منتقل شدند.
شمار کلی نظامیان مجروح اسراییلی که از آغاز جنگ به این بیمارستان منتقل شدند به ۲۳۸۴ نفر رسیده است.
از سوی دیگر، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه جدیدترین آمار شهیدان، افراد ناپدیدشده و زخمی‌های حمله‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه را اعلام کرد.
دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه بیان کرد که در نتیجه حمله‌های رژیم صهیونیستی به غزه ۲۸۸۲۲ فلسطینی به شهادت رسیده یا ناپدید شده‌اند که در میان آن‌ها ۹۱۰۰ کودک به چشم می‌خورد. شمار افراد ناپدید شده اعلامی از سوی این نهاد دولتی نیز ۷۰۰۰ نفر است.
این نهاد دولتی تاکید کرد که در نتیجه حمله‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۵۶۴۵۱ نفر زخمی و یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دیگر نیز آواره شده‌اند.
دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ غزه تاکنون ۱۸۲۵ مورد کشتار و جنایت از سوی رژیم صهیونیستی در این باریکه را به ثبت رسانده است.
سازمان آمار فلسطین نیز بیان کرد که تعداد فلسطینیانی که در سال ۲۰۲۳ میلادی به شهادت رسیده‌اند از سال ۱۹۴۸ تاکنون بی‌سابقه بوده است.
از سوی دیگر خبرنگار الجزیره گزارش داد که در نتیجه بمباران منطقه المغراقه در جنوب شهر غزه ۶ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.
همچنین خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با گلوله‌باران شدید شرق خان‌یونس، موشکی را به سوی این منطقه شلیک کرده‌اند.
ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز بمب‌هایی نورزا را در نوار غزه منفجر کرد. علاوه بر این جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به سوی خانه‌ای در غرب اردوگاه النصیرات موشک شلیک کردند.
روز گذشته همچنین حزب الله لبنان از حمله جدید به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.
حزب الله در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت فلسطین در غزه و یاری مقاومت شجاع و شریف آن، رزمندگان مقاومت در ساعت ۱۲:۲۰ روز یکشنبه مرکز حانیتا را با سلاح مناسب هدف قرار داده و ضربه مهلکی به دشمن صهیونیست وارد کردند.
با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب الله لبنان نیز در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی و کاهش فشار بر مقاومت و مردم غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده و ضربات زیادی به این رژیم وارد کرده است. امیدوارم از خبر تمدید آوارگی شهرک‌ نشیان شمال فلسطین اشغالی تا ۳ ماه
دیگر
راضی بوده باشید.

تمدید آوارگی شهرک‌ نشیان شمال فلسطین اشغالی تا ۳ ماه
دیگر  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۱ ۰۲:۳۸:۴۶