تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار سالار آبنوش شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر که در محل مقاومت بسیج شهید دستغیب ماهدشت برگزار شد، با بیان اینکه ۴۱ سال از لحظه جنگ می‌گذرد و مستندات پیدا شده است، اظهار کرد: ارتش سرخ شوروی سابق همه اطلاعات و دانش روز را در اختیار طراحان حفظ خرمشهر قرار داده بود، اروپا به مرکزیت فرانسه و اسرائیل همه نظرات و داده‌ها علوم پیشرفت آن روز در اختیار فرماندهان بعثی قرار داده بودند.
وی با بیان اینکه صدام در میان مردم گفته بود اگر ایرانیان خرمشهر را گرفتند کلید بصره را تقدیم آنها می‌کنم، تصریح کرد: این فرد مطمئن بود که آزادسازی خرمشهر وجود نداشت.
آبنوش با اشاره به اینکه به غیر از ارتشی‌ها هیچکدام از فرماندهان ایرانی دوران نظامی و دانشکده‌های جنگ را ندیده بودند، افزود: سرسبد فرمانده ایرانیان شهید باقری که خبرنگار معمولی بوده حتی در روز دوره نظامی ندیده بود.
وی با بیان اینکه ۲۴ ماه شبانه روز در حال جنگیدن بودند، بیان کرد: از ۱۰ اردیبهشت عملیات الی بیت‌المقدس شروع شده بود و امروز ۲۴ شبانه روز از جنگ است.
آبنوش با اشاره به شرایط سخت دوران دفاع مقدس و جنگ حق مقابل باطل، افزود: هر گردان یک کانتر آب داشت و امکاناتی نبود.
این مقام مسؤول با اشاره به اینکه رزمندگان در ۲۴ شبانه روز چند وعده بیشتر غذای گرم نخوردند، افزود: رزمنده‌ها اغلب مجروح، بی‌حال و خسته بودند اما در مقابل این قدرت ایستادند.
وی با بیان این سوال که فتح خرمشهر معجزه نبود؟ ادامه داد: چه اتفاقی افتاد که با کمبود امکانات توانستیم در برابر مشکلات و چالش‌ها ایستادگی کنیم.
آبنوش با اشاره به اینکه چرا امروز بعضی از مشکلات دارد ما را از پا در می‌آورد، افزود: فرمانده‌ها، مدیران، مسئولان آن روز در فتح خرمشهر خصوصیاتی داشتند که خداوند متعال به دلیل آن خصوصیات عنایتش را جاری کرد و در عین ناباوری به پیروزی‌های دست یافتیم که دنیا را مبهوت کرد.
وی با بیان اینکه قبل از فتح خرمشهر کسی ایران را تحویل نمی‌گرفت، تصریح کرد: فردای روز آزادی خرمشهر جامعه بین‌الملل مسئولان را تحویل گرفتند.
آبنوش با اشاره به اینکه دنیا زبان زور و اقتدار را می‌فهمد، گفت: اگر در طول این چند ساله متهم به تندروی و خشونت می‌شدیم، چون دشمن را تجربه کرده بودیم و حرف حساب این بود دشمن فقط قدرت و زور را می‌فهمد.
وی با بیان اینکه مماشات نکنید و امتیاز ندهید، تصریح کرد: ما اهل خشونت نیستیم ما اهل گفت‌وگو و مذاکره هستیم که اصل ولایتمداری است.
آبنوش با طرح این سوال که آیا فتح خرمشهر را فتح فقط چالش آن روز بود، گفت: همزمان که خرمشهر در اختیار دشمن بود سه استان ۶ ساعت در ۲۴ ساعت برای ایران بود.
این مقام مسئول با بیان اینکه همان موقع خلیج فارس برای ایران نبود، ناوهای آمریکایی و ناوهای دشمن کشتی‌های ایران را می‌زدند، بیان کرد: حتی در آن زمان ترکمن صحرا قانون اساسی و نقشه جغرافیایی برای خود ترسیم کرده بود.
آبنوش با بیان اینکه تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم، گفت: امروز نظام تنها یک چالش دارد آن هم مهار تورم است.
وی با طرح این سوال که مسؤولین چرا توان مهار این چالش را ندارند، افزود: نظام هیچ مشکلی به جز مهار تورم ندارد، فرمانده‌ها و مسؤولین آن روز مرد جهادی بودند.
این مقام مسؤول در رابطه با خصوصیات مرد جهادی، گفت: مردان جهادی باور دارند دشمن مراقب است دشمن را پذیرفته و شب عملیاتی هستند.
وی با بیان اینکه مدیران آن روز به هرچیزی غیر از نظام، ولایت و امام نه گفته بودند، بیان کرد: آنها هزینه‌ای برای نظام نداشتند، سرمایه بودند، همانند قاسم سلیمانی‌ها که سرمایه نظام بودند.
آبنوش با اشاره به اینکه جنگ همان جنگ بوده و فقط جبهه تغییر کرده است، گفت: آیا مدیران، مسئولان از جنس همان افراد هستند؟ مدیران و مسئولان آن زمان خودشان را فدای نظام می‌کردند نه نظام را فدای خودشان.
وی با بیان اینکه آنها دستورات آقا را ارشادی نمی‌پنداشتند، تصریح کرد: تمام عالم سردار سلیمانی را اسطوره تمام دفاع امنیت و علوم نظامی دنیا می‌دانند. امیدوارم از خبر تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم راضی بوده باشید.

تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۵ ۰۲:۴۰:۰۱