تماشاخانه سیار با نمایش «هناس» میهمان کودکان لرستانی
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تماشاخانه سیار با نمایش «هناس» میهمان کودکان لرستانی
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج‌قاسم سلیمانی تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور در مناطق کم‌برخوردار شهرهای خرم‌آباد، الشتر و نورآباد استان لرستان به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری شامل نمایش، مسابقه، پخش پویانمایی، معرفی کتاب و سرود می‌پردازد.
نمایش «هناس» (نفس) به کارگردانی «صادق کیانی مقدم» با موضوع آسیب‌دیدن بچه‌ها در جنگ به‌خصوص کودکان بی‌دفاع غزه و فلسطین، سوریه، عراق، یمن و … اجرا می‌شود.
این اثر روایت مردمانی است که بر اساس سیره روش و منش زندگانی «حاج‌قاسم سلیمانی» همچنان وفادار به اصول مقاومت در منطقه مانده‌اند و رنج‌ها و مصائبشان را به جان می‌خرند، روایت مظلومیت کودکان آسیب‌دیده از بمباران شیمیایی جنگ ایران و عراق در دوران دفاع مقدس و بیمارستان «المعمدانی» شهر غزه و بمباران هوایی رژیم غاصب و کودک‌کش اسرائیل است که به شهادت کودکان ختم می‌شود.
در پایان فصل مشترک این دو روایت، نمایشگاهی از عکس شهدای کودک برای تماشاگران برپا می‌شود.
بازیگران این نمایش «صادق کیانی مقدم» و «زهره غلامی» هستند، دستیار صحنه موسیقی و افکت «راحله حمزه‌ای»، دستیار کارگردان و طراحی پوستر را «مینا بهرامی تبار» و ساخت دکور و اکساسوار را «علیرضا حسین‌پور» بر عهده داشته‌اند.
این نمایش از تولیدات مشترک مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی و تماشاخانه‌های سیار کانون است که قرار است روزهای ۱۱ تا ۱۳ دی ۱۴۰۲ در استان لرستان بر روی تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا شود. خرم‌آباد – نمایش «هناس» با موضوع حمایت از کودکان بی‌دفاع غزه و فلسطین بر روی تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق کم‌برخوردار استان لرستان اجرا می‌شود. امیدوارم از خبر تماشاخانه سیار با نمایش «هناس» میهمان کودکان لرستانی
شد
راضی بوده باشید.

تماشاخانه سیار با نمایش «هناس» میهمان کودکان لرستانی
شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۲ ۰۲:۴۱:۵۷