تل آویو پایان جنگ را به عنوان شرط توافق با حماس نمی
پذیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تل آویو پایان جنگ را به عنوان شرط توافق با حماس نمی
پذیرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، رسانه‌های اسرائیلی در واکنش به پاسخ حماس به پیشنهاد توافق گفته‌اند که تل آویو پایان جنگ را به عنوان شرط توافق با حماس نمی‌پذیرد.
رسانه‌های عبری زبان همچنین مدعی شده‌اند که حماس به طرح ارائه شده در پاریس «نه» گفت و این نتیجه گیری از پاسخ رسمی حماس است.
یک منبع اسرائیلی نیز گفته است که هیچ شرطی برای توقف جنگ نمی‌پذیریم.
در عین حال، منابع شرکت کننده در مذاکرات گفته‌اند که اسرائیل اکنون در حال بررسی پاسخ به حماس است که از طریق قطر این پاسخ را دریافت کرده است.
روز گذشته نیز، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پاسخ حماس به چارچوب توافق پیشنهادی را دریافت کردیم و مذاکرات در مورد اسرا ادامه دارد و اکنون قصد ورود به جزئیات آن را ندارم.
جو بایدن اظهار داشت: تحرکاتی در رابطه با توافق برای آزادی گروگان‌ها و توقف جنگ در غزه در جریان است.
او مدعی شد که پاسخ حماس به چارچوب توافق پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه تا حدودی اغراق آمیز است.
از سوی دیگر، جنبش حماس اعلام کرده است که اصلاحاتی در مورد طرح پیشنهادی پاریس انجام داده است.
یک منبع مسؤول در گفت و گو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی تاکید کرد که حماس در نتیجه رایزنی‌های ملی اصلاحاتی در مورد طرح توافق پیشنهادی پاریس با جدول‌های زمانی مشخص انجام داد.
منبع مذکور اشاره کرد که این اصلاحات ملی در رابطه با آتش‌بس در غزه، بازسازی این باریکه، بازگشت آوارگان به خانه‌های خود، تأمین سرپناه‌های فوری برای آوارگان، انتقال مجروحان برای درمان و لغو محاصره غزه است.
همچنین «آنتونی بلینکن»، وزیرخارجه آمریکا اعلام کرد که مسیر زیادی تا توافق مانده، اما به امکان رسیدن به آن اعتقاد داریم.
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که در حال بررسی پاسخ حماس به چارچوب توافق (پیشنهادی) هستیم و روز چهارشنبه با تل آویو در این باره صحبت خواهم کرد.
آنتونی بلینکن اظهار داشت که مسیر زیادی تا رسیدن به توافق باقی مانده اما دولت آمریکا همچنان به امکان رسیدن به توافق اعتقاد دارد.
بلینکن گفت: آمریکا متعهد به استفاده از هرگونه آتش‌بس برای ادامه مسیر دیپلماسی جهت رسیدن به صلحی عادلانه و دائمی است. امیدوارم از خبر تل آویو پایان جنگ را به عنوان شرط توافق با حماس نمی
پذیرد
راضی بوده باشید.

تل آویو پایان جنگ را به عنوان شرط توافق با حماس نمی
پذیرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۷ ۰۲:۴۴:۰۳