«تل آویو» زیر رگبار موشکی مقاومت فلسطین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «تل آویو» زیر رگبار موشکی مقاومت فلسطین به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، گردان‌های قدس اعلام کردند که «تل آویو» با رگبار موشک هدف قرار گرفت.
همچنین مقاومت فلسطین در شجاعیه سایت «نهال اوز» اسرائیل را با توپخانه بمباران کرد.
خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که ساختمانی در عسقلان مورد اصابت موشک قرار گرفته است.
در عین حال گفته شده است که گنبد آهنین در تلاش است تا دسته‌های موشکی را رهگیری کند، اما در این اقدام چندان موفق عمل نمی‌کند.
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که گزارش‌ها حاکی از اصابت گلوله راکت مستقیم به خانه‌ای در عسقلان است.
هلال احمر فلسطین هم گفن: ۳ فلسطینی براثر گلوله‌های اشغالگران در قلندیه به شدت مجروح شدند.
از سوی دیگر، رادیو ارتش اسرائیل تائید کرد که فرمانده پایگاه تزلیم در درگیری با افراد مسلح در سدروت مجروح شد.
خبرنگار الجزیره نیز گفت که حملات اسرائیل مناطق مختلفی را در نوار غزه هدف قرار می‌دهد.
از سوی دیگر، مبارزان قسام پس از نفوذ به خطوط پشتی دشمن و اسارت گروهی از صهیونیست‌ها، طبق دستورات محمد ضیف فرمانده کل این گردان‌ها به شیوه‌ای زیبا و انسان‌دوستانه با اسرای اسرائیلی رفتار کرده و می‌گوید طبق آموزه‌های دین اسلام ما کاری به زنان و کودکان نداریم.
همچنین هلال احمر فلسطین اعلام کرد که جوانی فلسطینی در درگیری‌های شهرک بیتا در جنوب نابلس به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده است. همزمان، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک فلسطینی دیگر در ایست بازرسی قلندیا در قدس اشغالی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده است.
بدین ترتیب شمار شهدای کرانه باختری از صبح امروز به ۶ نفر افزایش یافت.
روزنامه واشنگتن پست هم به نقل از منابع آگاه نوشت که دولت بایدن از کنگره اعتبارات جدیدی را برای کمک به «اسرائیل» در کنار کمک به اوکراین درخواست خواهد کرد.
از طرف دیگر، سخنگوی گردان‌های قدس در سخنانی اعلام کرد که مقاومت بار دیگر تأیید می‌کند که به تعهدات خود در دفاع از مسجد الاقصی پایبند است.
به گفته سخنگوی گردان‌های قدس، امروز برای پاسداری از مقدسات و شکستن ظلمی که در حق زندانیانمان در زندان‌ها انجام می‌شود ایستاده ایم.
سخنگوی گردان‌های قدس افزود که ما در مقاومت باید ابتکار عمل را به دست می‌گرفتیم و طوفان الاقصی را به آتش می‌کشیدیم.
سخنگوی گردان‌های قدس همچنین گفت: تاریخی که غزه با مردانش می‌سازد نباید محدود به نوار غزه بماند. از برادران خود در کرانه باختری می‌خواهیم برای ادامه مقابله با اشغالگران تلاش کنند.
همزمان، وزارت خارجه امارات اعلام کرد که حملات حماس به «شهرک‌ها و روستاهای اسرائیلی» در نزدیکی نوار غزه تشدید وضعیت خطرناکی است.
رسانه‌های اسرائیلی نیز اعلام کردند که ۴۰ نفر از نیروهای پلیس مرزی کشته، ۱۲۰ نفر زخمی شدند و ارتباط با ۱۸ نفر دیگر در جنوب قطع شد.
المیادین هم گزارش داد که اولین هواپیمای امدادی نظامی از یکی از پایگاه‌های آمریکایی در اردن به اسرائیل رسید.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حدود ۸۰۰ هدف را در نوار غزه برای حماس و جهاد اسلامی منهدم کردیم. امیدوارم از خبر «تل آویو» زیر رگبار موشکی مقاومت فلسطین راضی بوده باشید.

«تل آویو» زیر رگبار موشکی مقاومت فلسطین  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۹ ۰۲:۴۰:۴۴