تل آویو در تسخیر معترضان ضد نتانیاهو در سی و یکمین هفته
اعتراضات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تل آویو در تسخیر معترضان ضد نتانیاهو در سی و یکمین هفته
اعتراضات
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از جورزالیم پست، شامگاه شنبه صدها هزار نفر از مخالفان «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سراسر مناطق این رژیم دست به تظاهرات زدند.
گفته شده تمرکز اصلی اعتراضات در مرکز تل آویو بوده است.
اعتراضات این هفته در رژیم صهیونیستی که سی و یکمین هفته اعتراضی به شمار می‌رود، در حالی برگزار شد که اندکی قبل از آن مرکز تل آویو شاهد یک عملیات موفق جوان فلسطینی علیه اشغالگران بود که بر اثر آن یک افسر امنیتی کشته شد.
با این حال، عملیات در مرکز تل آویو تأثیری روی اعتراضات علیه نتانیاهو نگذاشت و معترضان صهیونیست در خیابان کاپلان تل آویو تظاهرات بزرگ خود علیه طرح «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تغییر قوانین قضائی را برگزار کردند.
رهبران جنبش اعتراضی اعلام کردند که تظاهرات ادامه خواهد یافت و گفتند: «تظاهرات علیه کودتا (کودتای نتانیاهو) برای روزهای آینده نیز به طول خواهد انجامید.»
معترضان همچنین به کشته شدن کوسای ماآتان ۱۹ ساله ساکن روستای کفار بورکا در کرانه باختری در خارج از رام الله اعتراض کردند. ماآتان در جریان درگیری بین اهالی روستا و شهرک نشینان به ضرب گلوله یک شهرک نشین کشته شد. دو شهرک نشین در ارتباط با تیراندازی دستگیر و پنج نفر دیگر بازداشت شدند.
کاپلان فورس، از رهبران معترضان قبل از آغاز تظاهرات اعلام کرد: «اگر نتانیاهو تلاش کند تصمیمات دیوان عالی دادگستری را اجرا نکند، بحران قانون اساسی رخ خواهد داد. این یک شورش رقت انگیز و کوتاه مدت خواهد بود. اگر این دولت ویرانگر جرأت شورش علیه قانون را امتحان کند، در مدت کوتاهی سرنگون خواهد شد.»
در اعتراضات این هفته پروفسور «هاگای لوین»، رئیس اتحادیه پزشکان بهداشت عمومی رژیم اسرائیل علیه طرح و برنامه‌های نتانیاهو برای تغییر قوانین قضائی سخنرانی کرد. وی در سخنان خود گفت: «کودتای خطرناک چهره کشور را تغییر می‌دهد، کودتا باعث می‌شود مردم به دنبال مهاجرت باشند، متأسفانه در میان آنها پزشکان خوب زیادی هم هستند، من به قدرت مردم ایمان دارم. همه دوستانم اینجا به جنگ ادامه دهند. هر چه می‌خواهد بشود، بشود. ما هزینه آن را خواهیم داد.»
به گزارش معاریو، تظاهرات در تل آویو با حضور بیش از ۱۵۰ هزار تظاهرات‌کننده برگزار شد. برخی منابع صهیونیست آمار معترضان را بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کردند و گفته شده حداقل ۱۵۰ منطقه شاهد برپایی تظاهرات ضد نتانیاهو بوده است. کانال ۱۲ عبری سی‌ویکمین هفته متوالی تظاهرات علیه کودتای قضائی نتانیاهو را گسترده و پرجمعیت توصیف کرده و گفته است در جریان اعتراضات این هفته نیروهای پلیس با برخی معترضان درگیر و تعدادی نیز بازداشت شده‌اند.
مخالفان نتانیاهو که جمعیت زیادی از صهیونیست‌ها را شامل می‌شود، برنامه او برای تغییر قوانین قضائی را کودتای قضائی می‌نامند. نتانیاهو طرحی را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه داده است که بر مبنای آن نظارت دیوان عالی بر عملکرد نمایندگان و نخست وزیر و اعضای کابینه حذف خواهد شد. معترضان این طرح را باعث هرج و مرج می‌دانند و معتقدند با اجرای این طرح کابینه نتانیاهو قادر خواهد بود که هر کاری را بدون نظارت دیوان عالی انجام دهد. امیدوارم از خبر تل آویو در تسخیر معترضان ضد نتانیاهو در سی و یکمین هفته
اعتراضات
راضی بوده باشید.

تل آویو در تسخیر معترضان ضد نتانیاهو در سی و یکمین هفته
اعتراضات  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۶ ۰۲:۳۸:۴۹