تل آویو در انتظار تصویب طرح کمک مالی سنگین کنگره
آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تل آویو در انتظار تصویب طرح کمک مالی سنگین کنگره
آمریکا
به گزارش سوالات شرعی و احکام، مجلس نمایندگان آمریکا از طرح کمک ۱۷.۶ میلیارد دلاری این کشور به اسراییل خبر داد.
خبرگزاری رویترز اعلام کرد: مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده طرحی را برای کمک ۱۷.۶ میلیارد دلاری به رژیم صهیونیستی به رأی خواهد گذاشت.
بر پایه این گزارش، مایک جانسون، رئیس جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که هفته آینده طرحی را برای اعطای بودجه اضطراری ۱۷ میلیارد و ششصد میلیون دلاری به (رژیم) اسرائیل ارائه می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، انتظار می‌رود مذاکره‌کنندگان مجلس سنا و کاخ سفید آخر این هفته متن قانونی را که مواردی همچون امنیت مرزی، درخواست کمک مالی ۱۰۶ میلیارد دلاری جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای اوکراین، کمک به اسرائیل، اهداف بشردوستانه و دیگر مسائل را تحت پوشش قرار می‌دهد، منتشر کنند.
جانسون در نامه‌ای که روز شنبه به نمایندگان هم حزبی و جمهوری‌خواه خود در مجلس نمایندگان ارسال کرد، از کنار گذاشتن اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان از این مذاکرات انتقاد کرد و گفت که آنها (مذاکره‌‎کنندگان مجلس سنا و کاخ سفید) سرعت عمل لازم برای کمک به اسرائیل در جنگ علیه حماس را ندارند.
جانسون با اشاره به طرحی که هفته آینده برای اعطای بودجه اضطراری ۱۷ میلیارد و ششصد میلیون دلاری به رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا به رأی گذاشته خواهد شد، گفت: با توجه به کُندی سنای آمریکا در تصویب به موقع قوانین مناسب (در حمایت از اسرائیل) و شرایط خطرناکی که تل‌آویو در حال حاضر با آن مواجه است، مجلس نمایندگان همچنان به رهبری خود در ارائه و تصویب طرح‌هایی برای کمک به اسرائیل ادامه خواهد داد و بر همین اساس ما در هفته آینده، طرح یک بسته الحاقی مستقل در حمایت از تل‌آویو را در کنگره مطرح کرده و به تصویب خواهیم رساند.
دولت آمریکا با آغاز جنگ وحشیانه اشغالگران علیه غزه در ۱۵ سایت احکامماه، کمک‌های همه جانبه خود به رژیم صهیونیستی به ویژه ارسال انواع سلاح، مهمات و بمب‌ها را شدت زیادی بخشید و حتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در روزهای اول جنگ در حمایت از جنایات صهیونیست‌ها در غزه به سرزمین‌های اشغالی سفر و با مقامات تل آویو دیدار و گفت وگو کرد. امیدوارم از خبر تل آویو در انتظار تصویب طرح کمک مالی سنگین کنگره
آمریکا
راضی بوده باشید.

تل آویو در انتظار تصویب طرح کمک مالی سنگین کنگره
آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۴ ۰۲:۳۶:۵۱