تل آویو برای ادامه جنگ غزه دست گدایی دراز کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تل آویو برای ادامه جنگ غزه دست گدایی دراز کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، رژیم صهیونیستی برای پوشش هزینه جنگ ۶ میلیارد دلار از خارج وام گرفت. روزنامه فایننشال تایمز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر ۶ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران بین‌المللی وام با سود بالا برای تأمین هزینه‌های جنگ علیه غزه دریافت کرده است.
جنگ علیه غزه با قساوت تمام ادامه دارد و به تازگی نایب رییس پارلمان رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شده است که غزه را همین الان در آتش بسوزانید. «نیسیم فاتوری»، نایب رییس پارلمان رژیم صهیونیستی در پستی در شبکه «ایکس» نوشت: «ما خیلی با انسانیت رفتار می‌کنیم! همین حالا غزه را در آتش بسوزانید. آب و سوخت ندهید تا گروگان‌ها برگردند.»
قبل از این اظهارات نایب رییس کنست رژیم صهیونیستی، وزیر میراث فرهنگی این رژیم نیز خواستار بمباران نوار غزه با بمب اتم شده بود.
در ادامه بمباران غزه نیز، رییس بیمارستان الوفاء در منطقه الزهرا در بمباران این بیمارستان توسط اشغالگران اسرائیلی همراه با شماری دیگر از پزشکان بیمارستان به شهادت رسید. دکتر «مدحت محیسن»، رییس بیمارستان الوفاء در منطقه الزهرا در غزه در بمباران این بیمارستان توسط اشغالگران اسرائیلی همراه با شماری دیگر از پزشکان بیمارستان به شهادت رسید. شهادت این پزشک فلسطینی در نتیجه آن صورت گرفت که ارتش اشغالگر در جنایتی تازه، بیمارستان سالمندان الزهرا در جنوب غزه را هدف حمله قرار داد.
در همین ارتباط نیز، سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در غزه در گفتگو با الجزیره اعلام کرد که تا این لحظه بیش از ۲۰۰ نفر از کادر درمان و پزشکی در حملات اشغالگران اسرائیلی به نوار غزه به شهادت رسیده و بیش از ۴۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
همچنین رژیم صهیونیستی پس از پخش فیلم‌های مستند حملات گردان‌های قسام به نظامیان صهیونیست در شمال نوار غزه و متعاقب سخنان جدید ابوعبیده سخنگوی قسام، در اقدام انتقام جویانه دیگری، این منطقه به ویژه اردوگاه جبالیا را در این لحظات تحت سنگین‌ترین بمباران‌ها قرار داده و از این طریق از غیرنظامیان فلسطینی انتقام می‌گیرد.
از سوی دیگر، حتی شبکه‌های طرفدار رژیم اسرائیل هم دیگر قادر به سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های جنگی آن در غزه نیستند. شبکه سی ان ان آمریکا فیلمی از پیرمرد فلسطینی و پسرش پخش کرد که به دستور نظامیان صهیونیست با پرچم سفید از منزل خارج می‌شوند تا از شمال نوار غزه به جنوب آن بروند، اما اسرائیلی‌ها جلوی چشمان پدر به سر پسرش شلیک و او را به شهادت می‌رسانند. پدر در این فیلم پس از شهادت پسرش با شیون و ناله می‌گوید پسرم بهت گفتم در خانه بمانیم.
همزمان بمباران شدید محله بیت لاهیا و اطراف بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه ادامه دارد.
روز گذشته نیز، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در سخنانی اعلام کرد که مجاهدان ما به مقابله با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در غزه ادامه می‌دهند.
ابوعبیده گفت: «طی ۴ روز ۶۲ خودروی زرهی دشمن (تانک، نفربر و بولدوزر) را نابود و منهدم کردیم. مبارزان ما روز گذشته موفق شدند ساختمانی را که نیروهای کماندوی اسرائیلی در بیت حانون در داخل آن مخفی شده بودند، منفجر کنند. مجاهدان ما تمامی نیروهای اسرائیلی را که در داخل این ساختمان در بیت حانون پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و به قتل رساندند.»
سخنگوی گردان‌های قسام در ادامه افزود: «۹ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و دو نفربر اسرائیلی را منهدم و ساختمانی را که نیروهای اسرائیلی در آن پناه گرفته بودند، ویران کرده و نظامیان داخل آن را به قتل رساندیم. مجاهدان ما در میدان نبرد خیابان به خیابان به دنبال نیروها و خودروهای زرهی دشمن هستند. خود را برای نبردی طولانی آماده کردیم و هر لحظه که بیشتر می‌گذرد، تلفات دشمن در غزه بیشتر خواهد شد. دشمن صهیونیستی به جنایات خود و قتل و کشتار نوزادان نارس و غیرنظامیان ادامه می‌دهد.» امیدوارم از خبر تل آویو برای ادامه جنگ غزه دست گدایی دراز کرد راضی بوده باشید.

تل آویو برای ادامه جنگ غزه دست گدایی دراز کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۷:۱۶