تل آویو اجازه ترخیص محموله امدادی برای غزه را
نمی‌دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تل آویو اجازه ترخیص محموله امدادی برای غزه را
نمی‌دهد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «فیلیپ لازارینی»، رییس آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد در امور فلسطین موسوم به آنروا گفته است که این نهاد محموله‌ای به اندازه یک ماه مواد غذایی برای مردم غزه را که در بندری اسراییلی انبار شده است، نمی‌تواند تحویل بگیرد.
فیلیپ لازارینی تاکید کرد که محیط خصمانه‌ای پیرامون ما ایجاد شده است و یکی از شرکت‌های پیمان‌کار که خدماتی را در بندر اشدود به آن روا ارایه می‌داد به این نهاد اطلاع داده که به خاطر مقرراتی که تل آویو وضع کرده، دیگر امکان ادامه همکاری با آن روا را ندارد.
به گفته لازارینی، محموله‌ای از ترکیه با ۱۰۴۹ کانتینر که حاوی مواد غذایی از جمله آرد، نخود، شکر و روغن است و می‌تواند نیازهای یک ماه ۱.۱ میلیون نفر از مردم غزه را تأمین کند، اما این محموله اکنون هفته‌هاست که در بندری گیر کرده و اجازه ترخیص از تل آویو ندارد.
شبکه الجزیره هم گزارش داده است که برخی فلسطینی‌ها در شمال نوار غزه به دلیل نبود مواد غذایی و بر اثر شدت گرسنگی به شهادت رسیده‌اند و اشغالگران صهیونیست آوارگان فلسطینی مستقر در مراکز آژانس آن روا را مجبور می‌کنند خان یونس را ترک کنند.
خبرنگار الجزیره تصریح کرد: شهرک نشینان صهیونیست نیز ورودی روستای بزاریا واقع در شمال غرب نابلس را بسته‌اند و با سنگ به سمت خودروهای فلسطینی‌ها حمله می‌کنند.
در این گزارش آمده است: اشغالگران صهیونیست همچنان مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به منطقه‌های شمالی نوار غزه می‌شوند.
خبرنگار الجزیره اضافه کرد: ما همچنان شاهد آن هستیم که خانواده‌های فلسطینی نمی‌توانند در روز حتی یک وعده غذایی برای خود مهیا کنند.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز طی گزارشی جدیدترین آمار شهیدان و زخمی‌های حمله‌های رژیم صهیونیستی به این باریکه را از آغاز این حمله‌ها در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون اعلام کرد.
بر اساس این گزارش شمار شهیدان حمله‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون به ۲۸ هزار و ۱۷۶ نفر و شمار زخمی‌های این حمله‌ها نیز به ۶۷ هزار و ۷۸۴ نفر افزایش یافته است. امیدوارم از خبر تل آویو اجازه ترخیص محموله امدادی برای غزه را
نمی‌دهد
راضی بوده باشید.

تل آویو اجازه ترخیص محموله امدادی برای غزه را
نمی‌دهد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۲ ۰۲:۳۷:۰۲