تلفات ۴۹ نفری گروه تروریستی الشباب در سومالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلفات ۴۹ نفری گروه تروریستی الشباب در سومالی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، دولت سومالی روز چهارشنبه اعلام کرد که آژانس اطلاعات و امنیت ملی این کشور (NISA) با حمایت شرکای بین المللی خود، عملیاتی را علیه گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده انجام داده که در این عملیات بیش از ۴۹ تروریست الشباب به هلاکت رسیده است.
وزارت اطلاعات سومالی در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه پس از این عملیات صادر کرد، گفت: این عملیات گروه تروریستی الشباب را هدف قرار داد که قصد داشتند برای صدمه زدن به مردم سومالی در روستای بولو مدینو در منطقه شابل پایینی دست به اقدام تروریستی بزنند.
این وزارتخانه گفت که در این عملیات تمامی تجهیزات نظامی تروریست‌های الشباب در این روستا منهدم شد.
به گفته مقامات سومالی این عملیات با پشتیبانی جنگنده‌های خارجی انجام شده، اما هنوز معلوم نیست که کدام کشور در طول عملیات از هوا به نیروهای سومالی کمک کرده است.
نخست وزیر سومالی در صد روز اول حضورش در پست نخست وزیری گفته بود که ارتش سومالی بیش از ۶۰۰ جنگجوی الشباب را کشته و ۱۲۰۰ نفر از اعضای این گروه را مجروح کرده است. وی همچنین گفت که ارتش سومالی بیش از ۶۸ منطقه را در بخش‌های جنوبی و مرکزی شاخ آفریقا از اشغال تروریس های الشباب آزاد کرده است.
سومالی سال‌ها گرفتار ناامنی بوده است و الشباب یکی از تهدیدهای اصلی در این کشور شاخ آفریقا به شمار می‌رود. سومالی طی سال‌های گذشته تا کنون مرکزی برای فعالیت گروهک‌های تکفیری به ویژه گروه تروریستی الشباب است که این گروه نیز ارتباطات بسیار نزدیکی با گروهک تروریستی داعش دارد.
طی چند سال گذشته انفجارهای تروریستی متعددی از سوی گروهک تروریستی الشباب در شهرهای مختلف سومالی به ویژه در پایتخت این کشور به وقوع پیوسته است. حداقل از سال ۲۰۰۷ تا کنون، عملیات‌های تروریستی الشباب جان هزاران نفر را در سومالی گرفته است.
سازمان ملل نیز درباره بی ثباتی فزاینده در سومالی هشدار داده و گزارش‌های دوره‌ای خود درباره این کشور در سال جاری را به جزئیات حملات الشباب و گروه‌های طرفدار داعش اختصاص داده است. امیدوارم از خبر تلفات ۴۹ نفری گروه تروریستی الشباب در سومالی راضی بوده باشید.

تلفات ۴۹ نفری گروه تروریستی الشباب در سومالی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۳۹:۴۳