تلفات طوفان بزرگ آمریکا به ۷۰ نفر رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلفات طوفان بزرگ آمریکا به ۷۰ نفر رسید به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، گزارش‌ها و ارقام اعلام شده از سوی مقامات ایالتی و فدرال در آمریکا حکایت از آن دارد که آمار مرگ و میر مرتبط با طوفان ایان در فلوریدا و کارولینای شمالی به ۷۰ نفر رسیده است و حتی برخی مقامات گفته‌اند که آمار کشته شدگان این آمار را نیز رد کرده است.
روز جمعه، رسانه‌های آمریکایی تلفات طوفان ایان را ۴۵ نفر اعلام کرده بودند.
طوفان ایان روز جمعه پس از ایجاد ویرانی بزرگ در فلوریدا به ایالت کارولینای جنوبی آمریکا رسید و در آنجا نیز خرابی‌هایی به بار آورد.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در کارولینای جنوبی وضعیت اضطراری اعلام کرده و همچنین گفته است که طوفان ایان ممکن است مرگبارترین طوفان در تاریخ فلوریدا باشد.
این در حالی است که به دلیل طوفان ایان که اکنون به سواحل جنوب شرقی ایالات متحده رسید، فرماندهی ناوگان چهارم نیروی دریایی ایالات متحده به کشتی‌های لنگر انداخته در ایالت جورجیا دستور داد بندر را ترک کنند و هواپیماها و هلی‌کوپترها نیز از منطقه خارج شوند.
همچنین اتخاد تدابیر و اقدامات برای مقابله با طوفان ایان که به منطقه تامپای ایالت فلوریدا در جنوب شرق آمریکا رسیده است همچنان ادامه دارد و از ۲.۵ میلیون نفر از ساکنین این مناطق خواسته شد تا خانه‌های خود را ترک و به مناطق امن پناه ببرند.
ارتش آمریکا نیز اقدامات احتیاطی را علیه نیروهای خود در منطقه انجام داد.
فرماندهی ناوگان چهارم نیروی دریایی ایالات متحده طی بیانیه‌ای، دستور آمادگی برای وقوع طوفان برای همه کشتی‌ها و هواپیماهای موجود در منطقه را صادر کرده است.
بر این اساس کشتی‌های مستقر در پایگاه دریایی مای‌پورت در جکسون‌ویل فلوریدا شروع به خروج از بندر کردند و کشتی‌هایی که قرار بود در بندر بمانند، با توجه به شرایط بد جوی شروع به لنگر انداختن کردند.
در این بیانیه آمده است: تخلیه هواپیماها از فرودگاه‌های منطقه آغاز می‌شود و یا در آشیانه‌هایی که برای مقاومت در برابر طوفان مستحکم شده‌اند، تحت حفاظت قرار می‌گیرند.
انتظار می‌رود چهار فروند کشتی و چند هلی‌کوپتر و هواپیما ج ابجا شوند.
یش‌بینی می‌شود این طوفان که با شدت رده ۳ کوبا را درنوردید و خسارات زیادی به بار آورد، با رسیدن به خاک آمریکا به شدت رده ۴ برسد. امیدوارم از خبر تلفات طوفان بزرگ آمریکا به ۷۰ نفر رسید راضی بوده باشید.

تلفات طوفان بزرگ آمریکا به ۷۰ نفر رسید  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۸:۱۳