تلفات سنگین صهیونیست‌ها در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلفات سنگین صهیونیست‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، گردان‌های قسام اعلام کرد که در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ جنگ‌افزار و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی را در محورهای مختلف در نوار غزه منهدم کرده و یک عملیات هدف قرار دادن صهیونیست‌ها توسط تک‌تیراندازان را به اجرا گذاشته و تعدادی از نظامیان اسرائیلی را به قتل رسانده است.
همچنین رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به نیروهای در حال پیشروی در غزه دستور داده شده به هیچ وجه در مناطق رو باز تجمع نکنند و تانک‌ها در خطوط مستقیم حرکت نکنند و تپه‌های ماسه‌ای برای حمایت از آن‌ها در برابر راکت‌ها و موشک‌های ضدزره در هنگام پیشروی ایجاد شود و در جریان پیشروی در زمین‌های کشاورزی و ساختمان‌های مسکونی حواس خود را جمع کنند و ارتباط با مقر فرماندهی و نیروی هوایی هر لحظه حفظ شود.
«احمد المنظری»، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در گفت‌وگو با الجزیره گفته است که بمباران مراکز پزشکی و درمانی توسط اسرائیل به هیچ وجه قابل توجیه نیست و جامعه بین‌الملل باید هر طرفی که مراکز پزشکی را هدف قرار می‌دهد و قوانین انسانی را نقض می‌کند، بازخواست و محاکمه کند.
همزمان با هشدارهای القسام، آژیر خطر در بخش وسیعی از اراضی اشغالی از جمله تل آویو، ریشون لتسیون، رمله، حولون، اللد، بات یام، یافا و فرودگاه بن‌گوریون به صدا درآمد.
در ادامه تنش‌ها و جنگ در فلسطین، ساعاتی پیش موشک‌های قسام از سامانه گنبد آهنین عبور و به تل آویو اصابت کرد.
تصاویری از شلیک موشک‌های قسام به سمت تل آویومنتشر شده و همزمان منابع عبری زبان اصابت موشک به بات یام در جنوب تل آویو را تأیید کردند.
گردان‌های قسام نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه، شهر اشغالی تل آویو را آماج حمله موشکی قرار دادند.
همچنین برخی منابع از شنیده شدن صدای تیراندازی در نزیکی ساحل زیکیم در شمال نوار غزه خبر داده و تاکید کردند که مبارزان قسام به خطوط پشت دشمن نفوذ کرده و با آن‌ها درگیر شدند. رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که نیروهای کماندوی دریایی قسام از طریق دریا به ساحل زیکیم در جنوب عسقلان نفوذ کرده و با نیروهای اسرائیلی درگیر شدند.
از سوی دیگر، «اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در سخنانی تاکید کرد که خواستار ایجاد گذرگاهی امن برای تضمین خروج مجروحان هستیم.
به گفته این مقام فلسطینی، رژیم صهیونیستی آمبولانس‌های حامل مجروحان را به عمد هدف قرار می‌دهد و هواپیماهای اسرائیلی لحظه به لحظه در حال تعقیب کاروان انتقال مجروحان بودند.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین خطاب به جهانیان گفته است: «جهانیان نباید در قبال این جنایت و حقایقی که اعلام می‌کنیم، ساکت بمانند. بمباران آمبولانس‌ها جنایتی عامدانه است و از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم به مسئولیت خود در این زمینه عمل کند.»
اشرف القدره در ادامه تاکید داشت: «دشمن صهیونیستی به جنایت خود اذعان کرده اما مثل همیشه ادعا می‌کند که مبارزان مقاومت را هدف قرار داده است و در واقع آنچه بمباران شد، کاروان آمبولانس‌های حامل مجروحان بود. دشمن اشغالگر اگر راست می‌گوید چرا تصاویر و اسنادی رو نمی‌کند که ادعایش در مورد آمبولانس‌ها را ثابت کند؟»
به گفته الدره، به سازمان ملل و صلیب سرخ در رابطه با آمبولانس‌هایی که بمباران شدند، خبر داده بودیم و در این شرایط جهانیان نباید با سکوت خود به رژیم اشغالگر برای ادامه جنایاتش چراغ سبز نشان دهند.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ علیه غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون، ارتش رژیم صهیونیستی ۹۶۷ کشتار و قتل عام را در حق خانواده‌های فلسطینی در این باریکه مرتکب شده است.
ساعاتی پیش نیز، هواپیماهای اسرائیلی منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه را بمباران کردند. امیدوارم از خبر تلفات سنگین صهیونیست‌ها در ۲۴ ساعت گذشته راضی بوده باشید.

تلفات سنگین صهیونیست‌ها در ۲۴ ساعت گذشته  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۴ ۰۲:۳۷:۲۶