تلفات جانی سنگین ارتش اوکراین به روایت تحلیلگر امنیتی سابق
آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلفات جانی سنگین ارتش اوکراین به روایت تحلیلگر امنیتی سابق
آمریکا
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، «اسکات ریتر» افسر سابق سرویس دستگاه اطلاعاتی آمریکا در گفت‌وگو با کانالی در یوتیوب ( U.S. Tour of Duty) گفت: نظام کی‌یف در مواضع متعدد و متناقض ادعا کرده است که حدود ۷۱ هزار نیروی نظامی خود را طی سه ماه فصل تابستان صرفاً در جبهه نبرد کشته شده‌اند! گاهی ادعا کرده در درگیری‌های سبک! یا در جریان درگیری‌های مقطعی! و حتی در جریان تیراندازی! اما در واقعیت اینگونه نیست، بلکه آنان در جریان عملیات‌های رزمی شدید جان باخته‌اند.
وی فاش ساخت که اجازه دهید واقع بین باشیم. در چنین نبردهای شدید، غالباً نیروهای رقیب از خمپاره‌ها علیه نیروهای دشمن استفاده می‌کنند، پس بدیهی است که علت تلفات بالای کی‌یف به آتش سنگین توپخانه‌ای و موشکی نیروهای روسی برمی‌گردد.
به ادعای این تحلیلگر نظامی، در صورت تلفات ۷۱ هزار نفری ارتش اوکراین، در این صورت، روسیه نیز تاکنون ۷ هزار نیروی نظامی خود را از دست داده است. باید بپذیریم که نبرد شدیدی در جریان است، اما واقعیت این است که اوکراین در این پیکار پیروز از میدان خارج نخواهد شد.
گفتنی است در جریان ضد حملات گذشته کی‌یف به مواضع ارتش روسیه در مناطق استقلال یافته از جمله در جنوب دونتسک، آرتیوموفسک و زاپوروژیه، ارتش اوکراین از تیپ‌های نظامی آموزش دیده سازمان ناتو که مجهز به تجهیزات خارجی بودند در جریان نبرد با نیروهای روسیه استفاده کرد که تاکنون هیچ‌گونه نتایج مثبتی از این پاتک‌ها دریافت نکرده است.
به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ارتش اوکراین تاکنون نتوانسته به نتایج دلخواه خود دست یابد. کارشناسان نظامی غربی نیز بارها به اثربخشی استحکامات و میادین مین گذاری شده توسط روسیه در تحمیل خسارت سنگین به نیروهای اوکراینی اذعان کرده‌اند.
پیش از این، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که «نیروهای اوکراینی بیش از ۶۶ هزار نظامی و ۷ هزار و ۶۰۰ سلاح و تجهیزات نظامی از زمان آغاز به عملیات نظامی موسومه به «ضدحمله» از دست داده‌اند.
گفتنی است جنگ اوکراین و ارسال تسلیحات کشورهای غربی برای کی‌یف همچنان ادامه دارد.
کشورهای اروپایی و غربی به ویژه آمریکا با تشدید فشار تحریم‌ها علیه فدراسیون روسیه و عرضه انواع سلاح‌های سبک و سنگین به کی‌یف، نه تنها گامی در جهت پایان دادن به جنگ اوکراین برنداشتند بلکه بیش از پیش به آتش درگیری‌ها در این کشور دامن زده‌اند. امیدوارم از خبر تلفات جانی سنگین ارتش اوکراین به روایت تحلیلگر امنیتی سابق
آمریکا
راضی بوده باشید.

تلفات جانی سنگین ارتش اوکراین به روایت تحلیلگر امنیتی سابق
آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۶ ۰۲:۳۸:۲۲