تلاوت دلنشین دل مردم را به آیات قرآن و مفاهیم آن گره
می‌زند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلاوت دلنشین دل مردم را به آیات قرآن و مفاهیم آن گره
می‌زند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با گروه حافظان و قاریان قرآن مجید آنان را پیوند دهنده بین علاقمندان و شیفتگان برنامه های قرآنی و کلام وحی دانست.
در این دیدار که روز شنبه (۱۳ خرداد) در بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره انجام شد، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب قاریان و حافظان قرآن مجید را به تلاش برای بهره‌گیری هرچه بیشتر زائران خانه خدا از کلام الهی فرا خواند و برگزاری جلسات ترتیل خوانی، محافل انس با قرآن در کاروان ها و حلقات قرآنی در مسجدالحرام و مسجد النبی را مطلوب و حاوی پیام های قرانی دانست.
وی همچنین به اثرگذاری قرآن در روح و جسم انسان اشاره کرد وخطاب به حاضران گفت: در این سفر از خود یادگاری در میان حجاج به جای گذارید. زائران کاروان ها شیفته قرآن هستند و برای همراهی ، مشارکت و حضور درجلسات و محافل قرآنی آمادگی دارند.
سرپرست حجاج ایرانی از معاونت فرهنگی بعثه مقام معطم رهبری خواست تا علاوه بر فعالیت های فعلی با همراهی روحانیون کاروان ها برای حضور کاروان قرآنی نور در جمع زائران ایرانی برنامه ریزی کند و افزود: این اقدام تاثیرگذار است وبرکات فراوانی دارد و از جمله موجب برقرای ارتباط با زائرخواهد شد.
وی با تاکید براینکه از همه فرصت ها باید برای انتقال پیام های قرآن و سخنان ارزشمند نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصوم (علیهم السلام) بهره برد، ادامه داد: قاری با تلاوت دلنشین خود دل مردم را به این آیات و مفاهیم آن گره می زند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه قرآن غذای روح مردم است ، گفت: مردم باید با پیام های قرآن بیشتر آشنا شوند و ختم قرآن یادگاری از طرف شما برای زائرانی باشد که پیامبر اکرم وبیت الله الحرام را دراین سفر معنوی زیارت می کنند.
وی در رابطه با برنامه هایی که قاریان می توانند در سرزمین وحی برای زائران و ضیوف الرحمان برگزار کنند توصیه ها و پیشنهاداتی به حاضران ارائه کرد و با اشاره به پشتیبانی از اینگونه برنامه ها ، بر لزوم استفاده از اشعار و متن های ماندگار، زیبا و روحبخش توسط گروه تواشیح در برنامه ها و محافل قرآنی تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین در بخشی از سخنان خود ، در آستانه سالگرد ارتحام امام امت(ره) ، یاد امام راحل را گرامیداشت و تصریح کرد: حرکتی که امام راحل عظیم الشان آغاز و مدیریت کردند و درادامه با هدایت مقام معظم رهبری آن مسیر ادامه یافت تحول بزرگی را نه فقط در ایران اسلامی بلکه در جهان بوجود آورد .
وی افزود: در زمانی که برخی دین را افیون ملت ها می نامیدند شاهد حرکت هایی برای گسترش معارف دینی و دین خواهی هستیم و باید قدردان و پوینده راه آن انسان الهی و فرزانه باشیم که این وضعیت نتیجه حرکت انقلابی ایشان است.
در این جلسه ،حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیزبه برنامه ها و تلاش های قرآنی صورت گرفته در این مجموعه در دوران مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین نواب در حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت اشاره کرد وازحاضران خواست پیشنهاداتی را که قابل اجراست و موجب می شود زائر لذت معنوی بیشتری دراین سفر ببرد ؛ ارائه کنند.
بر پایه این گزارش، احمد ابوالقاسمی سرپرست کاروانی قرآنی حج ۱۴۰۲ نیز از برنامه ها و فعالیت های کاروان قرآنی نور از زمان حضور در سرزمین وحی گزارش داد و گفت: این گروه آمادگی دارد تا دربرنامه های کاروانی حضور یابد و به تعداد بیشتری برنامه اجرا نماید. امیدوارم از خبر تلاوت دلنشین دل مردم را به آیات قرآن و مفاهیم آن گره
می‌زند
راضی بوده باشید.

تلاوت دلنشین دل مردم را به آیات قرآن و مفاهیم آن گره
می‌زند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۱:۵۴