تلاش‌ دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلاش‌ دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است به گزارش سوالات شرعی و احکام، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در محل دفتر مطالعات وزیر خارجه با میهمانان سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار میهمانان سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبریک ایام هفته وحدت و خیرمقدم به میهمانان این کنفرانس و همچنین قدردانی از تلاش‌های دکتر شهریاری، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با میهمانان کنفرانس وحدت اشاره کرد و مصداق ملموسی از تحرکات دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت در سالهای اشغال عراق توسط آمریکا را برای میهمانان تشریح کرد.
وی ادامه داد: در سالهای اشغال عراق پس از سال ۲۰۰۳ میلادی از سوی آمریکا اتفاقات عجیب و بی سابقه‌ای برای ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت در عراق مشاهده شد.
وزیر امور خارجه کشورمان پس از ذکر نمونه‌هایی از تلاش‌های دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی در عراق خاطر نشان کرد: در یمن، سوریه، عراق، افغانستان، فلسطین، لبنان و … هم موارد متعددی از تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین امت اسلام را شاهد بوده‌ایم.
دکتر امیرعبداللهیان در ادامه به اتفاقات اخیر در کشورمان اشاره کرد و افزود: طرف‌های خارجی در هفته‌های اخیر تلاش کردند با سو استفاده از یک موضوع داخلی در کشورمان به اقدامات مداخله جویانه مبادرت کنند.
وی افزود: این درحالی است که رئیس جمهور کشورمان در همان ساعات اولیه پس از فوت مهسا امینی با پدر ایشان تماس گرفته و از ایشان دلجویی کردند و دستور رسیدگی فوری برای روشن شدن موضوع دادند.
وزیر امورخارجه اظهار داشت: چه کسی باور می‌کند که فوت یک دختر آنقدر برای غربی‌ها اهمیت داشته باشد؟ اگر چنین است، نسبت به صدها هزار شهید و کشته در عراق، افغانستان، سوریه و لبنان چه کردند؟ آنها می‌خواستند در ایران جنگ فرقه‌ای راه بیاندازند.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: بخشی از مطالبات مسالمت آمیز است که پاسخ داده شده و می‌شود، اما ما شاهد ورود سلاح گرم به برخی از تظاهرات هستیم که این سلاح‌ها از خارج وارد شده است و ما در ایران چنین سلاح‌هایی را نداریم.
وزیر امورخارجه کشورمان اذعان کرد: در غائله زاهدان، شعار و عکسی از مهسا نبود و گروه تروریستی شناخته شده‌ای تلاش کرد درگیری بین شیعه و سنی راه بیاندازد و مسئولیت آن را هم پذیرفتند، در بخشی از کردستان هم، همین اقدام را کردند اما بصیرت علمای اهل سنت و مردم، تمامی تلاش‌های آنها را با شکست مواجه کرد.
دکتر امیر عبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امام خمینی (ره) یادگارهای فراوانی را برای امت اسلامی به جای گذاشته است که یکی از آنها هفته وحدت است؛ یادگار دیگر امام (ره) اعلام روز جهانی قدس است.
وزیر امورخارجه کشورمان گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم ایران علیرغم همه فشارهایی که از سوی دشمن با آن مواجه بوده است، همان حمایتی که از مقاومت حماس و جهاد اسلامی در فلسطین داشته، از مقاومت شیعه و سنی در لبنان و حتی مقاومت مسیحیان در این کشور نیز داشته است.
وی در پایان با یاد و خاطره علمای درگذشته کنفرانس‌های سابق وحدت از جمله آیت الله تسخیری برای این بزرگان طلب آمرزش و مغفرت کرد.‌گفتنی است، پیش از اظهارات دکتر امیرعبداللهیان، تعدادی از میهمانان کنفرانس وحدت از جمله شیخ خالد الملا رئیس جمعیت علمای اهل سنت عراق، غازی حنینه رئیس تجمع علمای مسلمان لبنان، محمد عزمی عبدالحمید رئیس شورای مشورتی مالزی در سخنانی دیدگاه‌های خود در خصوص اهمیت وحدت، دوری از تفرقه، تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه وحدت و تقریب، هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمن را مطرح ساختند. امیدوارم از خبر تلاش‌ دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است راضی بوده باشید.

تلاش‌ دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۶:۴۱