تلاش برای مصونیت ولیعهد سعودی در پرونده قتل جمال
خاشقجی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلاش برای مصونیت ولیعهد سعودی در پرونده قتل جمال
خاشقجی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «مایکل کیلوگ» وکیل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از دادگاه آمریکا خواست به دلیل منصب جدید وی، از بن سلمان درباره پرونده ترور جمال خاشقجی رفع اتهام نماید.
این وکیل در ابلاغی به دادگاه فدرال منطقه کلمبیا در واشنگتن مدعی شد که تعیین محمد بن سلمان به عنوان رئیس شورای وزیران عربستان کوچک‌ترین شکی باقی نمی‌گذارد که ولیعهد سعودی با توجه به این منصب از مصونیت برخوردار است.
وی همچنین افزود که دستگاه قضائی باید اتهامات علیه ولیعهد سعودی در این خصوص را رفع نماید.
گفتنی است که شکایت علیه محمد بن سلمان و ۲۰ تبعه سعودی دیگر به جرام دست داشتن در ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول طی سال ۲۰۱۸ میلادی از سوی خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقجی و یک سازمان حقوق بشری در اکتر سال ۲۰۲۰ به دستگاه قضائی آمریکا ارائه شده است.
لازم به ذکر است که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به تازگی با صدور دستوری محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را به عنوان رئیس شورای وزیران این کشور تعیین کرد.
جمال خاشقجی، که ازمنتقدان جدی ولیعهد عربستان بود در اکتبر سال ۲۰۱۸ به دستور بن سلمان و به دست عوامل سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول به طرز فجیعی به قتل رسید. بن سلمان به عنوان ولیعهد سعودی نقش اصلی را در آمریت این جنایت به عهده دارد.
«خدیجه چنگیز» نامزد خاشقچی پیش از این و در اکتبر سال ۲۰۲۰ در دادگاه منطقه‌ای واشنگتن علیه بن سلمان به دلیل قتل این روزنامه نگار منتقد سعودی طرح دعوی کرد. امیدوارم از خبر تلاش برای مصونیت ولیعهد سعودی در پرونده قتل جمال
خاشقجی
راضی بوده باشید.

تلاش برای مصونیت ولیعهد سعودی در پرونده قتل جمال
خاشقجی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۷:۴۷