تلاش برای تسریع در آزادسازی حریم قلعه «فلک‌الافلاک»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلاش برای تسریع در آزادسازی حریم قلعه «فلک‌الافلاک» به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار نعمت‌الله باقری امروز شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران رسانه‌ای به نام معاند نداریم، آنچه وجود دارد، اختلاف سلیقه است که نباید منجر به تخریب افراد و نظام شود، اظهار داشت: خط‌قرمز رسانه زمانی است که در تقابل با نظام و انقلاب قرار گرفته باشد.
وی گفت: همه رسانه‌ها باید در یک خط و آن خط هم دفاع از ارزش‌های اسلامی، ولایت و انقلاب حرکت کنند.
ابزار جنگ نرم، رسانه است
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به جایگاه مهم رسانه در جامعه، افزود: در دوران پیروزی انقلاب این جایگاه را به‌خوبی دیدیدم، امام راحل به‌خوبی از این ظرفیت استفاده کرد.
سردار باقری، تأکید کرد: ۷۰ سال از اشغال فلسطین و غزه توسط رژیم اشغالگر قدس می‌گذرد، سال‌ها این اتفاقات به گوش دنیا با سکوت خبری نرسید، اما در این دوره یکی از جاهایی که به زیبایی نقش‌آفرینی کرد و جنایات رژیم اشغالگر قدس را مطرح کرد، رسانه بود.
وی با اشاره جمعیت‌های میلیونی دنیا در راستای حمایت از مردم غزه و فلسطین با مخابره‌شدن اتفاقات غزه از سوی رسانه‌ها، بیان داشت: امروز شکل و شیوه جنگ ما با دشمنان متفاوت شده است، شیوه جنگ از سخت به نرم تبدیل شده است.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه به‌جای توپ و تانک، در جنگ نرم، ابزار رسانه شده است، افزود: در سال ۹۶، ۹۸، ۱۴۰۱، شاهد این جنگ رسانه‌ای در کشور بودیم.
سردار باقری با بیان اینکه امروز اگر مردم نسبت به برخی مشکلات اقتصادی ناراحت هستند، اما هر جا پای انقلاب و خون شهدا مطرح باشد، در صحنه حضور پیدا می‌کنند و حضوری باصلابت و پرشکوه دارند، گفت: مردم ارزش‌ها، شهدا و اعتقادات خود را فراموش نکرده‌اند.
وی، خبرنگاران را افسران جنگ نرم برشمرد و گفت: رسانه‌ها باید به تقابل با دشمن در جنگ نرم بپردازند.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف، افزود: امروز ایران در دنیا تعیین‌کننده است.
تلاش برای تسریع در آزادسازی حریم قلعه «فلک‌الافلاک»
سردار باقری در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی سواد رسانه برای رسانه‌ها از سوی سپاه و بسیج رسانه، گفت: یکی از آسیب‌های موجود در لرستان بحث مواد مخدر است که ایجاد کمپ ماده ۱۶ برای جمع‌آوری و درمان معتادان متجاهر از سوی سپاه با همکاری سایر متولیان ایجاد شده، همچنین برای بحث اشتغال این افراد نیز برنامه‌ها و اقداماتی صورت‌گرفته و مدنظر است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه هر کسی که دلش در خدمت نظام، انقلاب و ولایت باشد، ما در خدمت او هستیم، گفت: در بحث آزادسازی حریم «فلک‌الافلاک» تفاهم جدیدی صورت‌گرفته است، دغدغه سپاه جابه‌جایی این مجموعه است، مجموعه عریض و طویلی است که باید جابه‌جا شود، همه تلاش ما این است که هر چه سریع‌تر سپاه از حریم قلعه جابه‌جا شود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، تأکید کرد: نزدیک به ۶۰ درصد کار پیش رفته است، یکی از اولویت‌های ما هم هست که سریع‌تر صورت گیرد.
پرداخت ۳۰۰ میلیارد تسهیلات اشتغال
سردار باقری در ادامه سخنان خود از برگزاری یادواره شهدای حاج عمران خبر داد و گفت: ایجاد مدارس «کوثر» یکی دیگر از برنامه‌های در دستور کار است.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: دشمن همه تلاش خود را می‌کند که این انتخابات یا برگزار نشود یا ضعیف برگزار شود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه نقشه دشمن بدبین کردن مردم نسبت به‌نظام و کم‌رنگ کردن فضای انتخابات است، افزود: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت داوطلبان مورد تأکید مقام معظم رهبری در انتخابات است و خط‌قرمز ما دخالت برخی در انتخابات به نفع یا علیه کسی در انتخابات است.
سردار باقری با اشاره به پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء در لرستان و پیگیری برای عملیاتی‌شدن آنها از جمله راه‌آهن در استان، گفت: تکمیل و اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی اولویت مهم سپاه در استان است.
وی با اشاره به اینکه لرستان در حوزه جهاد آبرسانی بیشترین عملکرد را دارد، افزود: اجرا و تکمیل کانال‌های آبرسانی، کمک برای اجرای طرح «از آبخیز تا جالیز»، ساخت ۳۰۰ منزل محرومان، توزیع جهیزیه به تعداد ۸۰۰ فقره، توجه به حوزه ورزش، احداث راه روستایی، حفر و احیای قنوات، پرداخت ۳۰۰ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زایی و … از دیگر اقدامات سپاه در استان بوده است. امیدوارم از خبر تلاش برای تسریع در آزادسازی حریم قلعه «فلک‌الافلاک» راضی بوده باشید.

تلاش برای تسریع در آزادسازی حریم قلعه «فلک‌الافلاک»  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۴۱:۳۸