تقدیر حماس از شکایت نیکاراگوئه ضدآلمان در حمایت از نسل کشی
در غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تقدیر حماس از شکایت نیکاراگوئه ضدآلمان در حمایت از نسل کشی
در غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای از شکایت جمهوری نیکاراگوئه علیه آلمان در دیوان دادگستری بین‌المللی به اتهام مشارکت در نسل‌کشی در غزه که طی آن خواستار توقف حمایت‌های نظامی این کشور از رژیم اشغالگر صهیونیستی و اتخاذ تدابیر موقت در این زمینه برای ممنوعیت صادرات اسلحه به این رژیم شده بود، تقدیر کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس اعلام کرد: ما ضمن اینکه از کشورهای آزاد جهان می‌خواهیم در مسیر نیکاراگوئه و آفریقای جنوبی و دیگر کشورهایی قدم بردارند که حاضر نشدند چشمان خود را بر جنایات دشمن صهیونیستی در نوار غزه تحت حمایت کشورهای غربی ببندند، از دیوان دادگستری بین‌المللی نیز می‌خواهیم علی رغم تصمیمات قبلی خود که دشمن صهیونیستی آن‌ها را همانند بسیاری دیگر از قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی نادیده گرفته، تصمیماتی قاطع اتخاذ کند که به توقف جنگ و نسل‌کشی در غزه منتهی شود.
دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه امروز دوشنبه نخستین جلسه خود برای رسیدگی به شکایت نیکاراگوئه علیه آلمان به اتهام تسهیل نسل‌کشی در غزه را برگزار کرد.
در این دادخواست از آلمان خواسته شده صادرات اسلحه و تجهیزات جنگی به رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و تدابیری موقت در این زمینه صادر شود.
تیم حقوقی نیکاراگوئه از دادگاه لاهه خواسته آلمان را به توقف حمایت از رژیم صهیونیستی در نابودی و نسل‌کشی ملت فلسطین ملزم نماید.
نیکاراگوئه آلمان را مسئول نسل‌کشی ملت فلسطین در غزه از طریق حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی دانسته و تاکید کرده که این کشور معاهده منع نسل‌کشی را نقض کرده است. امیدوارم از خبر تقدیر حماس از شکایت نیکاراگوئه ضدآلمان در حمایت از نسل کشی
در غزه
راضی بوده باشید.

تقدیر حماس از شکایت نیکاراگوئه ضدآلمان در حمایت از نسل کشی
در غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۹ ۰۲:۳۷:۲۲