تغییر برنامه رئیس سیا برای سفر به اسرائیل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تغییر برنامه رئیس سیا برای سفر به اسرائیل به گزارش سوالات شرعی و احکام، شبکه خبری سی. ان.ان به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که رئیس سیا با وجود برنامه‌های قبلی برای رفتن به اسرائیل، روز دوشنبه در شهر دوحه، پایتخت قطر باقی خواهد ماند.
براساس گزارش آکسیوس، ویلیام برنز، رئیس سیا از اسرائیل خواسته است تا هیئتی را برای مذاکره با حماس به قاهره بفرستد.
یک مقام آگاه روز یکشنبه خبر داد که «ویلیام برنز» (William Burns) رئیس سازمان سیا برای برگزاری یک نشست اضطراری با نخست وزیر قطر به شهر دوحه واقع در قطر سفر می‌کند.
این منبع آگاه افزود: «ویلیام برنز» برای یک دیدار اضطراری با نخست وزیر قطر با هدف اعمال فشار حداکثری بر اسرائیل و حماس برای ادامه مذاکرات، راهی دوحه شده است.
به گزارش رویترز، چشم انداز برقراری آتش بس در غزه ضعیف به نظر می‌رسد؛ زیرا حماس مجدداً خواستار پایان جنگ در ازای آزادی اسیران شده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اشغالگران قدس صراحتاً این موضوع (برقراری آتش بس) را رد کرده است.
این در حالیست که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس پیشتر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دور کنونی گفتگوهای آتش‌بس در قاهره پایان یافته است.
جنبش حماس در این بیانیه اعلام کرد: کمی پیش‌تر دور کنونی گفت‌وگوها در قاهره پایان یافت. هیأت جنبش حماس امشب قاهره را برای مشورت با سران این جنبش ترک خواهد کرد. هیأت جنبش حماس پاسخ این جنبش را به برادران میانجیگر مصری و قطری ارائه داد و گفت‌وگوهایی عمیق و جدی را با آنان به انجام رساند.
از سوی دیگر، وبگاه خبری آکسیوس روز یکشنبه در گزارشی به نقل از ۲ مقام رژیم صهیونیستی ادعا کرد که آمریکا هفته گذشته (به وقت محلی) انتقال یک محموله مهمات به اشغالگران قدس را متوقف کرده است.
آکسیوس به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی که نامشان فاش نشده در این باره اعلام کرد: هفته گذشته، دولت بایدن یک محموله مهمات ساخت آمریکا به اسرائیل را متوقف کرده است.
این رسانه می‌نویسد: مقامات اسرائیل اعلام کردند که ایالات متحده برای اولین بار پس از ۷ اکتبر، ارسال مهمات به اسرائیل را متوقف کرده است.
به گزارش آکسیوس، مقامات رژیم صهیونیستی گفتند که این رخ‌داد نگرانی‌های جدی داخل کابینه اشغالگران قدس ایجاد کرده و مقامات را به تکاپو انداخته است تا بفهمند چرا محموله مذکور ارسال نشده است.
این وبگاه خبری اضافه کرد: رئیس جمهور «بایدن» در میان آمریکایی‌هایی که مخالف حمایت او از اسرائیل هستند، با انتقادهای شدید مواجه است. دولت آمریکا در ماه فوریه از اسرائیل خواسته بود تا تضمین دهد که تسلیحات ساخت ایالات متحده توسط نیروهای اسرائیل در غزه مطابق با قوانین بین المللی استفاده می‌شود!
تلاش این رسانه آمریکایی برای تبرئه آمریکا از همدستی با تداوم جنایت‌های رژیم کودک کش اسرائیل در حالی است که مقامات ارشد واشنگتن بارها اذعان کرده‌اند که به حمایت‌های همه جانبه از تل آویو ادامه خواهند داد. امیدوارم از خبر تغییر برنامه رئیس سیا برای سفر به اسرائیل راضی بوده باشید.

تغییر برنامه رئیس سیا برای سفر به اسرائیل  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۰۶ ۰۲:۳۹:۱۷