تظاهرات گسترده مردم مصر برای توقف جنگ علیه غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات گسترده مردم مصر برای توقف جنگ علیه غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در کشورهای عربی اعتراضات در حمایت از غزه و محکومیت نسل‌کشی و جنایات ارتش رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.
مردم مصر نیز شامگاه سه شنبه در حمایت از مردم غزه مقابل ساختمان اتحادیه روزنامه‌نگاران در قاهره دست به تظاهرات زده و خواستار توقف جنگ و برداشتن محاصره نوار غزه شدند.
مصری‌ها با سر دادن شعارهایی خواستار آتش بس و توقف دائمی جنگ علیه غزه شدند.
طی شش ماه گذشته مردم و شهروندان مصری با برگزاری تظاهرات مختلف در قاهره خواستار توقف جنگ شده‌اند.
جنگ علیه غزه در حالی ادامه دارد که هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه تاکید کرده است که ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه بسیار کمتر از حد مطلوب است.
تور وینسلند اظهار داشت که بیمارستان‌ها نباید به عرصه جنگ و درگیری تبدیل شود و باید از آن‌ها حمایت کرد.
وینسلند تاکید کرد که قتل و کشتار غیرنظامیان در غزه به شکل بی‌سابقه‌ای انجام شده است.
وی گفت ما کشتار هزاران غیرنظامی فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند را محکوم می‌کنیم.
این مسئول سازمان ملل خاطر نشان کرد که مجازات دسته جمعی فلسطینیان در غزه به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
تور وینسلند تاکید کرد که گرسنگی در شمال غزه در آستانه وقوع است.
وینسلند تصریح کرد که حداقل ۲۶ حمله در مناطق توزیع کمک‌های بشردوستانه علیه فلسطینیان انجام گرفته است.
ساعاتی پیش، خبرنگار شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که نظامیان صهیونیست بیش از ۲۰۰ فلسطینی را در داخل بیمارستان شفای نوار غزه و اطراف آن به شهادت رساندند. پیکر ده‌ها شهید فلسطینی هنوز روی زمین در اطراف بیمارستان شفا افتاده است.
وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرده است که اشغالگران صهیونیست محاصره بیمارستان شفا را تشدید کرده و کادر درمان را در این بیمارستان بازداشت کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با صدور بیانیه‌ای از بازداشت ۵۰۰ فلسطینی در اطراف بیمارستان شفا واقع در غرب شهر غزه خبر داد.
این تعداد شهروند فلسطینی از زمان حمله نظامیان صهیونیست در تاریخ ۱۸ مارس تاکنون بدون هیچ دلیل موجه بازداشت شده‌اند.
نظامیان صهیونیست طی روزهای گذشته حمله‌های وحشیانه خود را علیه بیمارستان‌های نوار غزه و به صورت مشخص بیمارستان‌های شفا و امل تشدید کرده‌اند.
علاوه بر بیمارستان امل، ارتش رژیم صهیونیستی از یک هفته قبل انواع جنایات وحشیانه را علیه آوارگان فلسطینی در بیمارستان شفای نوار غزه مرتکب شده است.وب سایت آمریکایی پولیتیکو در گزارشی به اظهار نظر مقامات آمریکایی درباره واکنش رژیم صهیونیستی به قطعنامه آتش بس شورای امنیت پرداخته و در این ارتباط به نقل از سناتور کریس مورفی از سنای آمریکا نوشته است: «ما معتقد نیستیم که اسرائیل به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متعهد باشد.»
به گفته کریس مورفی، آمریکا بعد از این نبایستی سلاح‌های بیشتری را به اسرائیل بدهد، مگر اینکه در ارسال کمک به غزه پیشرفتی حاصل شود. این سناتور آمریکایی در واقع خواستار مشروط شدن ارسال سلاح به اسرائیل به شرط ارسال کمک به غزه شده است. امیدوارم از خبر تظاهرات گسترده مردم مصر برای توقف جنگ علیه غزه راضی بوده باشید.

تظاهرات گسترده مردم مصر برای توقف جنگ علیه غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۷ ۰۲:۳۸:۵۹