تظاهرات گسترده در رژیم صهیونیستی/پلیس با معترضان درگیر
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات گسترده در رژیم صهیونیستی/پلیس با معترضان درگیر
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تایمز اسرائیل، هزاران صهیونیست چهارشنبه شب پس از اینکه «آمیچای اشد»، رئیس پلیس تل‌آویو استعفای خود را از فرماندهی این نیرو اعلام کرد، به خیابان‌ها آمدند و چندین بزرگراه را مسدود کردند.
معترضان مدعی شدند که رئیس پلیس به دلیل «مداخلات سیاسی» و برخورد نرم با معترضان از سمت تندروهای کابینه نتانیاهو فشار بوده شده است.
بزرگترین تظاهرات در بزرگراه ایالون تل آویو برگزار شد که در آن پلیس با معترضانی که جلوی ترافیک را گرفته بودند درگیر شد.
افسران سواره به دنبال پاکسازی جاده‌ها بودند و دو ماشین آب پاش به محل درگیری‌ها اعزام شد.
منابع عبری زبان اعلام کردند که یک خودرو در تل آویو قصد زیرگرفتن صهیونیست‌های معترض را داشته است. در این ارتباط نیز، خبرنگار الجزیره اعلام کرد که خودرویی در تل آویو تظاهرات کنندگان علیه نتانیاهو را زیرگرفته که طی آن دو نفر زخمی شدند. منابع صهیونیستی هم تاکید کردند که پلیس با توسل به زور تظاهرات کنندگان در تل آویو را متفرق کرده است.
معترضان علاوه بر بزرگراه ایالون، چهارراه‌های کرکور، کارمیل، تزماخ، هورو، راجر و آزا در شمال و جنوب سرزمین‌های اشغالی و همچنین مرکز بیت المقدس را مسدود کردند.
ساعاتی پیش از اعتراضات، فرمانده پلیس تل آویو با اشاره به مداخله سیاسی اعضای کابینه افراطی «بنیامین نتانیاهو» که به گفته او خواستار اعمال زور بیش از حد علیه معترضان هستند، گفته بود که از مقام خود استعفا می‌دهد.
بلافاصله پس از اعلام استعفای اشد، صدها معترض با حمل پرچم‌های رژیم صهیونیستی و شعار «دموکراسی» در تل آویو راهپیمایی کردند. برخی یک بزرگراه اصلی را مسدود کردند، آتش روشن کردند و با پلیس سواره روبه رو شدند.
اشد در بیانیه‌ای تلویزیونی گفت که نمی‌تواند انتظارات وزرا را برآورده کند، زیرا به گفته او اعضای کابینه تمام قوانین را زیر پا گذاشته و آشکارا در تصمیم‌گیری‌های حرفه‌ای مداخله می‌کنند.
او گفت: «برای اولین بار در سه دهه خدمت، با واقعیتی پوچ مواجه شدم که در آن اطمینان از آرامش و نظم آن چیزی نبود که از من بخواهند، بلکه دقیقاً برعکس اقدامات ضد آرامش و ضدنظم از من می‌خواستند.»
فرمانده پلیس مستعفی تل آویو همچنین افزود: «سیاست به بالاترین رده‌های رژیم صهیونیستی نفوذ کرده است و یک افسر یونیفرم پوش به سیاستمداران ارشد تسلیم شده است.»
بن‌گویر، یک صهیونیست تندرو که در گذشته محکوم به حمایت از تروریسم و تحریکات نژادی بود، به دنبال قدرت بیشتر بر نیروی پلیس است و این مسئله نگرانی‌هایی در مورد استقلال پلیس را ایجاد کرد.
کمتر از یک هفته پیش نیز، رسانه‌های عبری زبان با توصیف جمعیت انبوه خشمگین تظاهرکننده شامگاه شنبه در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی ضد اصلاحات قضائی بنیامین نتانیاهو اعلام کردند که آنان این طرح را کودتای قضائی علیه دستگاه قضائی این رژیم می‌دانند.
بر پایه این گزارش، پایگاه خبری عبری زبان والا اعلام کرد که هزاران «اسرائیلی» برای ۲۶ امین هفته متوالی علیه کودتای قضائی دولت نتانیاهو در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند.
از سوی دیگر، همزمان با تظاهرات اعتراضی در تل آویو، هزاران صهیونیست در شهر حیفا با برگزاری تظاهرات، با پلیس زد و خورد کردند که در جریان این درگیری، شماری از معترضان صهیونیست دستگیر شدند.
همچنین، رسانه‌های عبری زبان با گسترده خواندن تظاهرات شامگاه امروز در سرتاسر فلسطین اشغالی گزارش دادند که این تظاهرات اعتراضی در شهرهای اشغالی از جمله «رحوفوت»، «رمله»، «کریات طبعون» و شمار دیگری از شهرک‌های مهم اشغالی دیگر علیه سیاست‌های قضائی نتانیاهو برگزار شد. امیدوارم از خبر تظاهرات گسترده در رژیم صهیونیستی/پلیس با معترضان درگیر
شد
راضی بوده باشید.

تظاهرات گسترده در رژیم صهیونیستی/پلیس با معترضان درگیر
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۶ ۰۲:۳۷:۵۶