تظاهرات مجدد هزاران اسراییلی در تل آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات مجدد هزاران اسراییلی در تل آویو به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، هزاران اسراییلی مجدداً در تل آویو دست به تظاهرات زده و خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا با حماس شدند.
همزمان با این تظاهرات، تظاهرات دیگری نیز در قدس برگزار شد. تظاهرات کنندگان در قدس نیز خواستار توقف فوری جنگ در غزه شدند.
از سوی دیگر، «ایهود باراک»، نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی در سخنانی تاکید کرده است که اطاعت نتانیاهو از اسموتریچ و بن گویر فاجعه‌ای ملی را به دنبال خواهد داشت.
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی تاکید کرد که رویکرد نتانیاهو که همچون بنده و مطیع اسموتریچ و ایتمار بن غفیر رفتار می‌کند، به فاجعه‌ای داخلی منجر خواهد شد.
ایهود باراک عنوان کرد که نتانیاهو از اتخاذ تصمیمات امتناع می‌کند و “اسراییل” را در موضع ضعف شدید و عمیق در غزه گرفتار و سرگردان کرده است.
باراک گفت که رژیم صهیونیستی با پیچیده‌ترین جنگ از زمان تأسیس خود مواجه است و ما اکنون از خلأ رهبری سیاسی رنج می‌بریم.
او افزود که این خلأ رهبری سیاسی به کندی تصمیم‌گیری در موارد حیاتی و اساسی و تنش بین سران منجر می‌شود و ارتباط با واشنگتن را دچار مشکل خواهد کرد.
پیشتر نیز، یک سناتور آمریکایی با نام «الیزابت وارن» اعلام کرده بود که دیگر چک سفیدی برای نتانیاهو وجود ندارد.
الیزابت وارن سناتور آمریکایی تاکید کرد که نتانیاهو و دولت راست‌گرای او نتوانستند اسرای اسراییلی را آزاد کنند و حدود ۳۰ هزار فلسطینی را هم به قتل رساندند.
وارن اظهار داشت که دیگر چک سفیدی برای نتانیاهو وجود ندارد. او عنوان کرد که ما نیازمند آتش‌بس مجدد در نوار غزه هستیم.
همچنین رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که یک سرگرد اسراییلی به سبب شکست هفتم اکتبر از سمت خود استعفا داده است.
به گفته این منابع، این افسر اسراییلی رئیس دایره حماس در بخش مطالعات شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی بود.
ساعاتی پیش از این نیز، گردان‌های قسام اعلام کرد از آغاز جنگ در غزه ۱۱۰۸ خودروی زرهی اشغالگران اسراییلی از جمله ۹۶۲ تانک، ۵۵ نفربر، ۷۴ بولدوزر، ۳ بیل مکانیکی نظامی و ۱۴ جیپ نظامی را با راکت‌های ضدزره یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده و منهدم کرده است. امیدوارم از خبر تظاهرات مجدد هزاران اسراییلی در تل آویو راضی بوده باشید.

تظاهرات مجدد هزاران اسراییلی در تل آویو  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۹ ۰۲:۳۷:۵۵