تظاهرات در شهرهای مختلف ترکیه در حمایت از مردم بی دفاع
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات در شهرهای مختلف ترکیه در حمایت از مردم بی دفاع
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از ترک پرس، هزاران نفر از مردم ترکیه در حمایت از مردم فلسطین در شهرهای مختلف ترکیه از جمله آنکارا، پایتخت ترکیه و شهر استانبول گرد هم آمدند تا جنایت‌های اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در غزه را محکوم نمایند.
بر پایه این گزارش، شهر استانبول ترکیه شنبه شب شاهد تجمع گسترده مردم با حضور مقامات سیاسی دولت ترکیه و طیب اردوغان، فرزند ارشد رئیس جمهورترکیه در مقابل کنسولگری «اسرائیل» بود. تظاهران کنندگان با سر دادن شعارهایی در حمایت از مقاومت فلسطین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی در کشتار و محاصره بی گناه مردم غزه را محکوم کردند.
تظاهرکنندگان با تجمع در مقابل میدان بایزید استانبول در راهپیمایی عظیمی با حضور شخصیت‌های سیاسی این کشور سپس به سمت مسجد آیا صوفیا حرکت کردند.
راهیپمایان با حمل پلاکاردهای فلسطین شعارهایی در همبستگی با مردم غزه در اطراف مسجد آیا صوفیا سر دادند وسپس در مسجد جامع این شهر با برگزاری نماز جماعت برای پیروزی مردم غزه دعا کردند.
در همین ارتباط، هزاران تن از مردم شهر آنکارا، پایتخت ترکیه با تجمع در صحن مسجد «بایرام ولی» این شهر با سردادن شعارهایی در حمایت از محور مقاومت فلسطین و عملیات «طوفان الاقصی» توسط حماس، جنایات آمریکا و رژیم صهیونسیتی در کشتار و محاصره مسلمانان بی گناه غزه را محکوم کردند.
تجمعات مشابهی هم پس از اقامه نماز جمعه در سایر شهرهای ترکیه برگزار شد. بر اساس فراخوان‌های صادر شده تجمع‌ها و تظاهرات اعتراض آمیز در محکومیت جنایات رژیم صهیونسیتی و حمایت از مقاومت فلسطین در سراسر ترکیه ادامه خواهد داشت.
نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه گذشته عملیات همه جانبه و بی نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی که در عملیات طوفان الاقصی غافلگیر شده و توان مقابله با نیروهای مقاومت را ندارد، برای جبران شکست خود اقدام به محاصره و بمباران وحشیانه شهر غزه کرده است. امیدوارم از خبر تظاهرات در شهرهای مختلف ترکیه در حمایت از مردم بی دفاع
غزه
راضی بوده باشید.

تظاهرات در شهرهای مختلف ترکیه در حمایت از مردم بی دفاع
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۵ ۰۲:۳۸:۲۹