تظاهرات آمریکایی‌ها در نیویورک در حمایت از فلسطین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات آمریکایی‌ها در نیویورک در حمایت از فلسطین به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تظاهرات حمایت از فلسطین و محکومیت کشتار مردم غزه در خیابان‌های نیویورک برگزار شد.
گزارش شده است که تظاهرات هزاران نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی و معلمان بیش از ۱۰۰ مدرسه در نیویورک و مناطق اطراف آن در حمایت از غزه و محکومیت نسل‌کشی فلسطینیان در غزه بسیار پرشکوه و با حضور گسترده شهروندان آمریکایی همراه بوده است.
همچنین شمار زیادی از روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و نویسندگان مقابل دفتر روزنامه نیویورک تایمز در شهر نیویورک در اعتراض به پوشش خبری جانبدارانه این روزنامه از رژیم اشغالگر صهیونیستی تجمع کردند.
«خواکین کاسترو»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که «اسرائیل به جای آزاد کردن گروگان‌ها اولویت را به مجازات دسته‌جمعی فلسطینیان داده است.»
در پارلمان الجزایر هم با همبستگی غزه و مقاومت فلسطین ادامه دارد و «زکریا بلخیر»، عضو پارلمان الجزایر در سخنرانی خود در جلسه پارلمان ۱۰۰۰ دلار از جیبش بیرون آورده و گفت می‌خواهد آن را به حماس تقدیم کند تا با این پول دو راکت یاسین ۱۰۵ بخرد. او از حماس خواست روی یکی از راکت‌ها نام پدرش را حک کند.
از سوی دیگر، جنگنده‌های صهیونیستی طی ساعات بامداد گذشته، بیمارستان کودکان رنتیسی در شهر غزه را نیز بمباران کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به طور مستقیم بیمارستان رنتیسی را هدف قرار داده است.
ارتش رژیم صهیونیستی طی ساعات اخیر چند بیمارستان را در نوار غزه بمباران کرده است.
همزمان بمباران بیمارستان الشفا نیز خبر ساز شده است. «دکتر محمد ابو سلمیه»، رئیس بیمارستان شفا در گفتگو با الجزیره درباره بمباران این بیمارستان تاکید کرد که در حمله هواپیماهای اسرائیلی به این بیمارستان بیش از ۶ فلسطینی شهید شدند.
رئیس بیمارستان شفا در ادامه گفت: «همه دنیا می‌داند و می‌گوید غزه به گورستانی برای کودکان تبدیل شده اما با این حال کسی به ما کمک نمی‌کند.دشمن صهیونیستی تمامی بیمارستان‌های نوار غزه را هدف قرار می‌دهد. همه خواستار حمایت از بیمارستان‌ها هستند اما دشمن صهیونیستی اعتنایی نمی‌دهد. دو روز قبل قرار بود دو کاروان کمک بشردوستانه به بیمارستان شفا برسد اما رژیم صهیونیستی این دو کاروان را بمباران کرد. از جهانیان و نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم به غزه بیایند تا از نزدیک پیگیر وضعیت این بیمارستان باشند. تمامی بیمارستان‌های کودکان در غزه از خدمت خارج شدند. ۳ کامیون کمک به هیچ وجه پاسخگو نیست و ما به امدادرسانی ۲۴ ساعته نیاز داریم.»
منابع فلسطینی اعلام کردند که موشک شلیک شده به داخل بیمارستان شفا منفجر نشده و اگر منفجر می‌شد فاجعه و کشتاری بزرگ اتفاق می‌افتاد.
سرلشکر فایز الدویری تحلیلگر نظامی گفته است که عملکرد مقاومت بی‌نظیر و از نظر نظامی منظم و سازماندهی شده بوده و مقاومت اکنون در میدان نبرد دست بالا را دارد.
همچنین وزارت بهداشت نوار غزه از افزایش شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۱۰۸۱۲ نفر خبر داد.
اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه در نشست خبری گفت در حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون ۱۰ هزار و ۸۱۲ فلسطینی شهید شده‌اند که ۴ هزار و ۴۱۲ نفر آنها کودک و ۲ هزار و ۹۱۸ نفر آنها زن و ۶۶۷ نفر سالخورده هستند.
به گفته وی شمار زخمی‌ها هم ۲۶ هزار و ۹۰۵ نفر افزایش یافته است. امیدوارم از خبر تظاهرات آمریکایی‌ها در نیویورک در حمایت از فلسطین راضی بوده باشید.

تظاهرات آمریکایی‌ها در نیویورک در حمایت از فلسطین  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۳۹:۰۳