تصاویر اختصاصی مهر از حال و هوای زائران ایرانی در صحرای
عرفات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تصاویر اختصاصی مهر از حال و هوای زائران ایرانی در صحرای
عرفات
سوالات شرعی و احکام – رضا خسروی – صحرای عرفات: انتقال زائران ایرانی از مکه مکرمه به سرزمین عرفات از صبح روز دوشنبه با انتقال ۱۰ هزار زائر اهل تسنن آغاز شد و از عصر دوشنبه نیز کاروان‌های زائران شیعه طبق زمانبندی در نظر گرفته شده راهی صحرای عرفات شدند.
زائران ایرانی در چادرهایی که از قبل برایشان در نظر گرفته شده مستقر شده اند و از همان ساعات ابتدایی حضورشان به راز و نیاز و عبادت پرداختند. در برخی چادرها دعای مجیر و در چادرهای دیگر روضه خوانی برپا شد.
برای حج امسال ۸۷ هزار و ۵۴۱ زائر وارد عربستان شده اند که بیش از ۴۴ هزار نفر از این زائران را بانوان تشکیل می‌دهند.
عَرَفات یا عَرَفه، سرزمینی به مساحت ۱۸ کیلومترمربع در شرق مکه است. وقوف در عرفات، یکی از ارکان حج تمتع است و حج‌گزاران باید در روز ۹ ذی الحجه، در صحرای عرفات اقامت کنند. بر اساس روایتی از پیامبر اکرم (ص)، گناهانی وجود دارد که تنها با حضور در عرفات بخشیده می‌شود. امام حسین (ع)، دعای عرفه را در سرزمین عرفات بر زبان جاری کرد. جبل الرحمة، در شمال شرقی عرفات قرار دارد و از همین رو «جبل العرفات»، یعنی کوه عرفات نیز خوانده شده است.
تصاویر زیر حال و هوای زائران ایرانی در صحرای عرفات است که شب نخست ایام تشریق را سپری می‌کنند: امیدوارم از خبر تصاویر اختصاصی مهر از حال و هوای زائران ایرانی در صحرای
عرفات
راضی بوده باشید.

تصاویر اختصاصی مهر از حال و هوای زائران ایرانی در صحرای
عرفات  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۷ ۰۲:۴۰:۰۸