تصاویر اختصاصی «مهر» از جشنواره «رنگ‌های شاد» در مهمانی
خدا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تصاویر اختصاصی «مهر» از جشنواره «رنگ‌های شاد» در مهمانی
خدا
سوالات شرعی و احکام – مکه مکرمه – رضا خسروی: براساس اعلام مسئولان عربستانی حج تمتع سال ۱۴۰۲ با حضور بیش از ۲ میلیون از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد. سعودی‌ها سهمیه کشورها را براساس جمعیت آنها در نظر می‌گیرد و برای هر یک میلیون نفر هزار زائر اختصاص می‌دهد.
پس از چند سال درگیر دنیا با کرونا که مناسک حج را هم تعطیل کرد، عربستانی‌ها سال گذشته با نیمی از ظرفیت پذیرای حجاج کشورهای مختلف بودند اما امسال ظرفیت کامل در اختیار کشورها قرار گرفته است.
در این میان عربستانی‌ها با ۸۵۰ هزار زائر در بین کشورها رتبه اول را دارند. اندونزی با داشتن ۲۲۱ هزار سهمیه در بین زائران خارجی بیش‌ترین زائر در حج تمتع را خواهد داشت. پاکستان نیز با ۱۷۹ هزار و ۲۱۰ سهمیه در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن کشورهای هند با ۱۷۵ هزار و ۲۵ زائر، بنگلادش با ۱۲۷ هزار و ۱۹۸ زائر، نیجریه با ۹۵ هزار زائر و ایران با ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر در رتبه‌های سوم تا ششم جای گرفته اند.
طبیعی است که حضور ۲ میلیون زائر در مکه و ایام تشریق ممکن است مشکلات و دردسرهایی را برای کاروان‌های مختلف ایجاد کند و برخی زائران که سن و سال بالایی دارند در این شلوغی کاروان خود را گم کنند.
به همین جهت مدیران کاروان‌ها برای این که زائران همدیگر را راحت تر شناسایی کنند و جمع شأن پراکنده نشود، رنگ‌هایی را برای پوشش آنها در نظر می‌گیرند که راحت تر شناخته شوند. رنگ‌هایی که در روسری، شال گردنی، کلاه، پیراهن، ساک دستی و … طراحی می‌شود تا نشانه کاروان باشد.
تصاویر زیر از روزهای اخیر مسجدالحرام و حضور زائران کشورهای مختلف گرفته شده است. تصاویری که پر است از رنگ‌های شاد و دلنشین که بخش عمده آن متعلق به بانوان است! امیدوارم از خبر تصاویر اختصاصی «مهر» از جشنواره «رنگ‌های شاد» در مهمانی
خدا
راضی بوده باشید.

تصاویر اختصاصی «مهر» از جشنواره «رنگ‌های شاد» در مهمانی
خدا  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۷ ۰۲:۳۸:۳۹