تشکیل شورای جهاد تبیین در دانشگاه‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تشکیل شورای جهاد تبیین در دانشگاه‌ها به گزارش خبرنگار سایت احکام، اکبر حیدری شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری که به مناسبت سالروز بسیج اساتید برگزار شد، اظهار کرد: هر بخش از زندگی شهید چمران از کودکی، نوجوانی، جوانی و… برای هر نسلی که با آن طرف باشد بی شک یک الگوی کامل است.
رئیس سازمان بسیج اساتید خوزستان گفت: در سال ۱۳۷۷ در دانشگاه فردوسی مشهد بزرگداشتی برای شهید چمران گرفته شد و همانجا این مطرح شد که روز ۳۱ خرداد به عنوان روز بسیج اساتید در نظر گرفته شود، این مسئله مطرح شد و سال ۷۸ مقام معظم رهبری از این مسئله استقبال کردند و آن را تأیید می‌کنند، آنگاه از سال ۱۳۷۸ رسماً فعالیت بسیج اساتید بسیاری از دانشگاه‌ها آغاز می‌شود و این نهال نوکاشت شروع به فعالیت می‌کند.
حیدری با اعلام اینکه هم اکنون تقریباً همه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی دارای کانون بسیج اساتید هستند، افزود: شاید یکی از نکات اصلی که لازم است در دانشگاه‌ها از جانب ما به گوش اساتید برسد، نکاتی است که رهبری به آنها تاکید داشته‌اند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خوزستان بیان کرد: یکی از مواردی که رهبری در رابطه با اساتید به آن تاکید بسیار دارند، شاگرد پروری است. در کنار آن چیزی که باید به عنوان منویات مقام معظم رهبری به شاگردان منتقل کنیم، امیدآفرینی است چرا که دشمن نقاط ضعف را که امید و امیدواری است، پیدا کرده و بین جوانان ما به ویژه دانشگاه‌ها و اساتید به شدت در حال کار هستند تا این فضای امیدواری را که نسبت به آینده کشور است، تضعیف شود زیرا شخصی که امید را از دست دهد، بسیاری از عرصه‌های دیگر را از دست خواهد داد؛ بنابراین باید با آگاهی بخشی تلاش کنیم تا فضایی که دشمن به دنبال آن است، بی اثر شود.
حیدری با بیان اینکه در حال حاضر فضای بسیار خوبی در اختیار اساتید قرار گرفته است، تصریح کرد: جوانان می‌توانند از استادشان تأثیرپذیری داشته باشند؛ لذا اولین گام این است که استادان نخست حقایق را متوجه شوند تا بتوانند آنها را به شاگردانشان منتقل کنند.
وی افزود: جهاد تبیین یکی از اقداماتی است که در بسیج اساتید انجام داده‌ایم، به همین منظور یک شورای جهاد تبیین در دانشگاه‌ها ایجاد شده و اساتید این رسالت را برای خودشان در نظر گرفته‌اند؛ در جلساتی که تشکیل می‌دهیم یکی از مسئولان کشوری و دولت را به جلسه دعوت می‌کنیم تا اگر سوال و ابهامی وجود دارد، آنها را پاسخ دهند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خوزستان، کمک به نظام حکمرانی کشور را از دیگر اقدامات بسیج اساتید خواند و اظهار کرد: در این چهارچوب قرارگاهی با نام «مدیریت و حکمرانی» تشکیل شده است؛ از دستگاه‌ها درخواست داشته‌ایم تا افرادی را که مستعد مدیریت هستند به ما معرفی کنند تا در این دوره‌ها که حدود ۶۰۰ ساعت است، شرکت کنند و با مبانی فکری و اندیشه سیاسی امام (ره) و حضرت آقا آشنا شوند.
حیدری ادامه داد: کمک به دستگاه‌های دولت از کارهایی است که بسیار پیگیری می‌کنیم، ظرفیت ما محدود و لازم است حمایت بیشتری از سوی نیروی انسانی، دولت و دستگاه‌ها داشته باشیم تا بتوانیم این مسئله بزرگ را به سرانجام برسانیم.
وی بیان کرد: به مناسبت سالروز شهادت استاد علم و ایثار شهید مصطفی چمران، روز چهارشنبه یک رویداد هماهنگ کشوری با حضور ۳۰ هزار نفر از اساتید بسیجی برگزار می‌شود که در این رویداد مهم حدود یک هزار استاد خوزستانی شرکت خواهند کرد.
رئیس سازمان بسیج اساتید خوزستان گفت: این رویداد به جز در دانشگاه شهید چمران اهواز که اصلی‌ترین نقطه است در ۶ منطقه دیگر استان یعنی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، دانشگاه آزاد اندیمشک، دانشگاه آزاد ایذه، دانشگاه آزاد مسجدسلیمان، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و دانشگاه بهبهان برگزار می‌شود که این منطقه‌ها در بستر برخط با سراسر کشور با هم ارتباط دارند. امیدوارم از خبر تشکیل شورای جهاد تبیین در دانشگاه‌ها راضی بوده باشید.

تشکیل شورای جهاد تبیین در دانشگاه‌ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۴:۳۵