تشریح خدمات به زائران اربعین در مرز باشماق توسط فرماندار
مریوان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تشریح خدمات به زائران اربعین در مرز باشماق توسط فرماندار
مریوان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسماعیل احمدی سه شنبه شب در جلسه ستاد اربعین استان کردستان در مریوان اظهار داشت: تحولات خوبی در زمینه مواکب، اسکان و پارکینگ رخ داده و توسعه قابل توجه داشتیم و اکنون ۲۴ گیت گذرنامه در مرز آماده خدمت‌رسانی است.
وی افزود: ظرفیت پارکینگ‌ها از سه هزار و ۵۰۰ خودرو به ۱۱ خودرو افزایش یافته و برای ۹ هزار خودرو دیگر هم امکان رزرو وجود دارد و در صورت لزوم به ظرفیت اضافه خواهد شد.
فرماندار مریوان اعلام کرد: ظرفیت اسکان ۷ هزار نفر در شهر مریوان فراهم شده و در صورت نیاز دو برابر می‌شود و تا حدود یک هزار نفر هم در مرز اسکان داده خواهند شد.
احمدی افزود: در بحث مواکب نیز اکنون ۲۲ موکب اجازه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۸ موکب فعال هستند.
وی با بیان اینکه در خارج از کشور موکب حضرت رسول در تکیه کسنزانی امکانات بسیار مناسبی دارد، افزود: این موکب جزو موکب‌های ویژه در کشور به شمار می‌آید.
فرماندار مریوان اعلام کرد: گیلان و همدان استان‌های معین برای پشتیبان کردستان هستند که موکب گیلان در ورزشگاه زاگرس برای پذیرایی از زائران برپا شده و استان همدان نیز ماشین‌آلات مربوط به شهرداری را به منطقه اعزام کرده است.
احمدی افزود: بیمارستان ۵۰ تختخوابی علوم پزشکی در مرز باشماق برپا شده است و بیمارستان ۳۲ تختخوابی سپاه نیز تا آخر هفته جاری در مرز مستقر خواهد شد. امیدوارم از خبر تشریح خدمات به زائران اربعین در مرز باشماق توسط فرماندار
مریوان
راضی بوده باشید.

تشریح خدمات به زائران اربعین در مرز باشماق توسط فرماندار
مریوان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۳ ۰۲:۳۹:۲۵