تسلیحات غربی کمک تعیین کننده‌ای به اوکراین نکردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تسلیحات غربی کمک تعیین کننده‌ای به اوکراین نکردند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرده است که تسلیحات غربی هیچ کمک چشم گیری در میدان نبرد به اوکراین نکرده است.
به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، غرب در زمینه تولید تسلیحات قادر به رقابت با روسیه نیست، کمک‌های نظامی ارسال شده برای اوکراین تاکنون هیچ اهمیت و تأثیر راهبردی در میدان نبرد نداشته است.
همچنین روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از تحلیلگران اندیشکده «کارنگی برای صلح بین‌الملل» نوشت که «برخلاف امیدواری مقامات غربی درباره عزل احتمالی رئیس جمهور روسیه در کودتای ناگهانی، مسکو در راهبرد خود درباره اوکراین از حمایت عمومی بهره‌مند است.»
یوجین رومر و اندرو وِیس، دو تحلیلگران اندیشکده کارنگی می‌گویند که روسیه نه تنها در راهبرد خود درباره اوکراین از حمایت عمومی برخوردار است بلکه به خوبی بر تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده نیز غلبه کرده است.
در مقاله اندیشکده کارنگی آمده است: مقامات غربی همگی بیش از اندازه در یک تفکر خیالی و جادویی غوطه‌ور شده‌اند و روی تحریم‌ها، ضدحملات موفقیت‌آمیز اوکراین یا تحویل تسلیحات پیشرفته به کی‌یف شرط‌بندی کرده‌اند با این امید که کرملین مجبور به نشستن پای میز مذاکره شود.
در ادامه این مقاله می‌خوانیم: آنچه رهبران غربی آشکارا از آن طفره رفته‌اند این است که با مردم کشورشان درباره ماهیت همیشگی تهدید از جانب یک روسیه جسور و وفق‌پذیر، روراست نبوده‌اند.
همچنین در این مقاله تاکید شده است: بیش از ۶ ماه پیش از حمله همه‌جانبه روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، (ولادیمیر) پوتین راهبرد امنیت ملی جدید روسیه را امضا کرد. کانون تمرکز این سند، آماده‌سازی این کشور برای رویارویی بلندمدت با غرب بود. امروز، پوتین می‌تواند به کشورش بگوید که این راهبرد جواب داده است.
هرچند رومر و وِیس مدعی هستند که «هیچکدام از این اتفاقات غافلگیرکننده نیست اما وال‌استریت به تداوم موج جدید و انتقادی رسانه‌های اصلی آمریکا درباره بخت‌های پیروزی اوکراین در جنگ با روسیه، اشاره کرده‌است.»
در واقع، در بحبوحه پذیرش گسترده این حقیقت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با تردید متحدان، تلفات گسترده و شکاف فزاینده در تیم حاکمیتی خود روبه‌رو شده، لحن رسانه‌های اصلی آمریکایی نیز تغییر کرده است!
یکی از مقاله‌های جدی دراین‌باره اواخر ماه جای در نشریه تایمز منتشر شد؛ نشریه‌ای که اواخر دسامبر زلنسکی را «چهره سال» معرفی کرده بود. زلنسکی در مقاله جدید تایمز با اشاره به کاهش چشمگیر اشتیاق غرب برای حمایت از اوکراین، گفته بود که «استیصال و خستگی از جنگ، مثل یک موج حرکت می‌کند.(همه را درون خود غرق می‌کند.)»
والری زالوژنی، فرمانده ارشد ارتش اوکراین اوایل ماه جاری به اکونومیست گفت که شرایط در جبهه جنگ «به بن‌بست» رسیده است.
تحلیلگران اندیشکده کارنگی تاکید کرده‌اند که «هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه روسیه در حال شکست در این جنگ “فرسایشی” است، وجود ندارد. موضع پوتین تقویت شده و پیمانکاران دفاعی روسیه در حوزه تولید سلاح از همتایان غربی پیشی گرفته‌اند و اقتصاد مسکو نیز مقابل تحریم‌ها مقاومت کرده است.»
در ادامه این مقاله آمده است: مستشاران فنی که مسئول اداره اقتصاد روسیه هستند، مقاومت، وفق‌پذیری و کاردانی خود را ثابت کرده‌اند. افزایش قیمت نفت تحت تأثیر همکاری نزدیک با عربستان سعودی، به پر شدن دوباره منابع مالی روسیه منجر شده و در سوی دیگر، اوکراین به شدت به تزریق منابع مالی از سوی غرب وابسته است. امیدوارم از خبر تسلیحات غربی کمک تعیین کننده‌ای به اوکراین نکردند راضی بوده باشید.

تسلیحات غربی کمک تعیین کننده‌ای به اوکراین نکردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۶:۵۰