ترکیه انفجار انتحاری آنکارا توسط پ.ک.ک را تائید کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترکیه انفجار انتحاری آنکارا توسط پ.ک.ک را تائید کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، ترکیه دست داشتن نیروهای پ.ک. ک در انفجار انتحاری اخیر در آنکارا را تائید کرد.
در همین ارتباط نیز، وزارت کشور ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از عاملان حمله تروریستی در آنکارا متعلق به حزب کارگران کردستان یا همان پ.ک. ک است.
همچنین گزارش شده است که هواپیماهای جنگی ترکیه منطقه متین در دهوک در شمال این کشور را بمباران کردند. وزارت دفاع ترکیه در ارتباط گفت: «حداقل ۲۰ هدف حزب کارگران کردستان در حملات هوایی به مواضع این حزب در شمال عراق منهدم شد.»
به گفته وزارت دفاع ترکیه؛ نیروهای نظامی و ارتش برای امنیت و امنیت کشور به مبارزه با تروریسم ادامه خواهند داد.
لازم به ذکر است که ساعاتی پیش از این، تروریست‌های پ‌. ک‌. ک مسئولیت حمله انتحاری آنکارا نزدیک مقر وزارت کشور ترکیه را برعهده گرفتند.
خبرگزاری فرانسه این خبر را در پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» رسانه‌ای کرد.
رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به حمله تروریستی اخیر در این کشور گفت تروریست‌ها «در آخرین تلاش‌ها برای تهدید امنیت و آرامش شهروندان شکست خوردند.»
رئیس‌جمهور ترکیه که ساعاتی پس از انفجار و حمله تروریستی در مقابل ساختمان وزارت کشور در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کرد افزود: آنها به اهدافشان نرسیدند و هرگز نخواهند رسید. ترکیه همچنان به اقدامات برای تضمین امنیت مرزهای جنوبی در برابر شبه‌نظامیان خارجی ادامه خواهد داد.
روز گذشته رسانه‌های ترکیه با انتشار تصاویری از وقوع یک انفجار قوی در نزدیکی ساختمان وزارت کشور ترکیه در مرکز آنکارا خبر دادند.
وزیر کشور ترکیه درباره جزئیات این حمله اعلام کرد دو تروریست عاملان اصلی حمله امروز در آنکارا بوده‌اند که یکی از آنها خودش را درون خودرویی منفجر کرده و نفر دوم نیز پس از تبادل آتش با نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
وی همچنین افزود که در این حمله که دفتر امنیتی وزارت کشور را هدف قرار داده دو افسر ترکیه‌ای زخمی شده‌اند.
از سوی دیگر، «چارلز میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا روز یکشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد: در قبال حمله تروریستی در آنکارا شوکه شدم. این حمله که با هدف تحمیل درد و رنج بر مردم ترکیه انجام شده است را اکیداً محکوم می‌کنم.
«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حمله یاد شده را محکوم و اعلام کرد: با ترکیه اعلام همبستگی کرده و برای مجروحان آرزوی سلامتی دارم.
«اولیور ورهلی» کمیسر اتحادیه اروپا در امور گسترش و سیاست همسایگی نیز ابراز امیدواری کرد که افسران پلیس زخمی شده هرچه زودتر بهبود یابند.
ورهلی تاکید کرد: از ترکیه در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کنیم.
«اولف کریسترسون» نخست وزیر سوئد حمله مذکور را شدیداً محکوم کرده و در اینباره اعلام کرد: بار دیگر بر تعهد خود برای همکاری طولانی مدت با ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید می‌کنیم و امیدواریم مجروحان در اسرع زمان به طور کلی بهبود یابند.
از سوی دیگر، «آنتونیو تاجانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه ایتالیا نیز اعلام کرد: اخبار مربوط به آنکارا با دقت زیاد دنبال می‌کنم. دولت ایتالیا هرگونه اقدام تروریستی را شدیداً محکوم و بر همبستگی کامل خود با ترکیه تاکید می‌کند.
«آلبین کورتی» نخست وزیر کوزوو نیز از وقوع حمله تروریستی در آنکارا ابراز تأسف کرده و برای مجروحان آرزوی سلامتی کرد. امیدوارم از خبر ترکیه انفجار انتحاری آنکارا توسط پ.ک.ک را تائید کرد راضی بوده باشید.

ترکیه انفجار انتحاری آنکارا توسط پ.ک.ک را تائید کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۷:۲۱