ترکیب مرگبار پیش دیابت با سیگار برای افراد جوان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترکیب مرگبار پیش دیابت با سیگار برای افراد جوان به گزارش خبرنگار مه ر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «آدویت واساوادا»، محقق ارشد این مطالعه از مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا، گفت: «غربالگری زودهنگام و استراتژی‌های پیشگیری برای پیش دیابت در مصرف‌کنندگان جوان دخانیات به منظور کاهش خطر سکته مغزی لازم است».
برای این مطالعه، محققان سوابق بیش از ۱ میلیون مصرف کننده دخانیات ۱۸ تا ۴۴ ساله را که در سال ۲۰۱۹ در بیمارستانی در ایالات متحده بستری شده بودند، تجزیه و تحلیل کردند.
همه افراد بالغ جوانی که در این مطالعه شرکت کردند، سالم در نظر گرفته شدند، بدون عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا، دیابت نوع ۲، کلسترول بالا یا چاقی.
با این حال، نمودارهای آن‌ها نشان می‌دهد که همگی مصرف‌کنندگان طولانی‌مدت سیگار بودند که به نیکوتین وابسته بودند و برای کاهش یا ترک سیگار مشکل داشتند.
با بررسی دقیق‌تر، محققان دریافتند که از هر ۱۰۰۰ نفر، دو نفر نیز به پیش دیابت مبتلا هستند؛ در پیش دیابت، سطح قند خون بالا فرد را در معرض خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ قرار می‌دهد.
محققان با مقایسه افراد سیگاری مبتلا به پیش دیابت بستری در بیمارستان با افراد بدون پیش دیابت دریافتند:
• نرخ بالاتر بیماری انسدادی مزمن ریه ۱۹٪ در مقابل ۱۲٪)، حمله قلبی (۱.۵٪ در مقابل ۰.۴٪) و بیماری کلیوی (۲.۵٪ در مقابل ۰.۹٪)
• احتمال بیشتر بستری شدن در بیمارستان به دلیل حمله قلبی، سکته مغزی یا نارسایی قلبی (۲.۹٪ در مقابل ۱.۴٪)
• افزایش احتمال بستری شدن در بیمارستان به طور خاص به دلیل سکته مغزی (۱.۹٪ در مقابل ۰.۵٪)
واساوادا در بیانیه خبری گفت: «اگر از نظر متابولیکی سالم هستید و به مصرف سیگار وابسته هستید، عاقلانه است که مصرف آن را کاهش دهید، اما بهتر است به طور کامل آن را ترک کنید. همچنین شایان ذکر است که داشتن پیش دیابت می‌تواند خطر ابتلاء به سکته مغزی را در سنین پایین به میزان قابل توجهی افزایش دهد، حتی اگر از محصولات تنباکو استفاده نکنید.» امیدوارم از خبر ترکیب مرگبار پیش دیابت با سیگار برای افراد جوان راضی بوده باشید.

ترکیب مرگبار پیش دیابت با سیگار برای افراد جوان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۳۸:۳۶