ترور یکی از فرماندهان قسام به همراه پسرش در غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترور یکی از فرماندهان قسام به همراه پسرش در غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت کشور فلسطین در غزه از ترور ایمن عطیه دیب منصور (۵۲ ساله) از فرماندهان قسام شاخه نظامی حماس و پسرش عطیه ایمن منصور (۳۱ ساله) در جریان تیراندازی در منطقه جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد.
«ایاد البزم»، سخنگوی وزارت کشور فلسطین در غزه تاکید کرد که سرویس‌های امنیتی فلسطینی منزلی را که عامل تیراندازی در آن مخفی شده بود محاصره کردند و پس از ورود به منزل با جسد این فرد روبه رو شدند.
البزم تصریح کرد که تحقیقات در رابطه با این قضیه ادامه دارد.
گردان‌های قسام ضمن تسلیت شهادت این دو مجاهد فلسطینی، تاکید کرد که آن‌ها به دست افراد خائن در شهر جبالیا به شهادت رسیدند.
قسام بیان کرد که با طرف‌های ذی‌ربط پیگیری تحقیقات در مورد این قضیه خواهد بود.
این در حالی است که صبح امروز مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد که در ۷۲ ساعت گذشته ۱۷ فلسطینی در حملات اشغالگران اسرائیلی به کرانه باختری به شهادت رسیدند.
بر پایه این گزارش، ۱۱ نفر در جنین، ۴ نفر در نابلس، ۱ نفر در روستای «ترمسعیا» و ۱ نفر هم در بیت لحم به شهادت رسیدند.
حملات نیروهای مقاومت فلسطینی نیز طی ماه‌های گذشته شدت گرفته است، مسأله‌ای که باعث نگرانی شدید سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی نسبت به بحرانی شدن اوضاع در کرانه باختری شده است.
شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی و به طور خاص در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.
تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.
امروز همچنین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر دشمن صهیونیستی فکر می‌کند می‌تواند با ترور نیروهای مبارز و مجاهد فلسطین، این انتفاضه را که به تمام میادین نبرد کشیده شده، متوقف کند، در توهم به سر می‌برد.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: جنایت دشمن صهیونیستی در استفاده از پهپادها برای ترور نیروهای فلسطینی، شکست متجاوزان و ناتوانی آنها در رویارویی با مقاومت روزافزون فلسطینی‌ها را اثبات می‌کند.
بر اساس این بیانیه، رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با دست زدن به چنین جنایاتی، وجهه نابود شده خود را که زیر پای نیروهای مقاومت لِه شده، ترمیم کند. این در حالیست که نیروهای مقاومت درس سختی به صهیونیست‌ها در کمین اردوگاه جنین و عملیات شهرک عیلی در نابلس دادند.
شب گذشته گروهان‌های قدس گردان جنین در بیانیه‌ای شهادت ۳ نفر از مبارزان مقاومت بر اثر حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در نزدیکی جنین را تسلیت گفت.
گردان جنین اسامی این ۳ شهید را اعلام کرد:
شهید صهیب عدنان الغول (۲۷ ساله) از فرماندهان میدانی گردان جنین، شهید اشرف مراد السعدی (۱۷ ساله) و شهید محمد بشار عویس (۲۸ ساله) یکی از فرماندهان گردان شهدای الاقصی.
گفتنی است در جریان حمله پهپادی صهیونیست‌ها به خودرویی در نزدیک ایست بازرسی «الجلمه» واقع در شمال شهر جنین، سه تن از نیروهای مقاومت فلسطینی به شهادت رسیدند.
«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که استفاده ارتش دشمن صهیونیستی از پهپادها در ترور جوانان فلسطینی اقدامی خطرناک است و به زودی با واکنش کوبنده ملت و مقاومت فلسطین پاسخ داده خواهد شد. امیدوارم از خبر ترور یکی از فرماندهان قسام به همراه پسرش در غزه راضی بوده باشید.

ترور یکی از فرماندهان قسام به همراه پسرش در غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۳ ۰۲:۴۵:۱۳