ترامپ: سقوط آمریکا و افول دلار حتمی است/ دیگر ابرقدرت
نیستیم!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترامپ: سقوط آمریکا و افول دلار حتمی است/ دیگر ابرقدرت
نیستیم!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای با اذعان به سقوط هژمونی جهانی دلار گفت: «کشورش به سرعت به سمت جهنم پیش می‌رود» و دیگر ابرقدرت نیستیم، هرچند این قدرت را کماکان داریم، اما رو به اضمحلال است.
وبگاه «روسیا الیوم» شامگاه پنجشنبه گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در گفتگو با نشریه آمریکایی «FOX Business» اعلام کرد که که سقوط جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره‌ای جهان «اتفاقی بزرگ‌تر از شکست در هر جنگی است.»نشریه الکترونیکی فاکس‌بیزنس نوشت که ترامپ در این مصاحبه اعلام کرد: «آدم به فرودگاه‌ها نگاه می‌کند، به پایانه‌ها نگاه می‌کند، به جاده‌های کثیفمان و داغونمان و به هر چیزی دیگری نگاه می‌کند می‌بیند مثل یک کشور جهان سوم هستیم.»
دونالد ترامپ در بخش دیگری از این مصاحبه اضافه کرد: «ما یک ابزار خیلی قدرتمند داریم و آن هم دلارمان است. اما داریم می‌بینیم چه بر سرش می‌آید و کشورهای دیگر از آن استفاده نمی‌کنند. چین می‌خواهد یوان را جایگزین آن کند. این برایمان قابل تصور نبود. هیچ‌وقت قرار نبود اتفاق بیفتد ولی الان مردم دارند به آن فکر می‌کنند.»
اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان مسائل اقتصادی و حقوقی توسل مفرط او به تحریم‌ها را یکی از اصلی‌ترین عوامل تضعیف جایگاه دلار و در کل، تضعیف نظام تحریم‌ها توصیف می‌کنند. امیدوارم از خبر ترامپ: سقوط آمریکا و افول دلار حتمی است/ دیگر ابرقدرت
نیستیم!
راضی بوده باشید.

ترامپ: سقوط آمریکا و افول دلار حتمی است/ دیگر ابرقدرت
نیستیم!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۸ ۰۲:۴۹:۰۳