ترامپ به رقیب احتمالی خود در انتخابات ۲۰۲۴ رای داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترامپ به رقیب احتمالی خود در انتخابات ۲۰۲۴ رای داد به گزارش سوالات شرعی و احکام، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، در انتخابات ایالت فلوریدا برای انتخاب فرماندار این ایالت شرکت کرد و به رقیب احتمالی خود در رقابت‌های درون حزبی برای انتخاب نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ رأی داد.
بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ روز سه شنبه با شرکت در انتخابات ایالت فلوریدا برای انتخاب فرماندار این ایالت، به «ران دسانتیس» رأی داد.
ترامپ به خبرنگاران گفت که رأی خود را به ران دسانتیس فرماندار جمهوریخواه ایالت فلوریدا داده است.
این در حالی است که احتمال می‌رود دسانتیس رقیب اصلی ترامپ در رقابت‌های درون حزبی برای انتخاب نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ باشد.
لازم به ذکر است که انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود، اما زمانی که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، همزمان نباشد، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.
همه اعضای مجلس نمایندگان برای یک دوره دو ساله انتخاب می‌شوند، بنابراین همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان در طول انتخابات میان دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. همچنین یک سوم از ۱۰۰ سناتور (۳۵ کرسی) در انتخابات میان دوره‌ای هر دو سال یک بار انتخاب می‌شوند. بعلاوه، انتخابات برای فرمانداران بسیاری از ایالت‌ها (۳۶ ایالت)، و همچنین بسیاری از مناصب سیاسی محلی در ایالت‌ها و شهرها نیز برگزار می‌شود.
روز سه شنبه ۸ نوامبر (۱۷ آبان) روز رسمی رأی‌گیری حضوری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره است، اما بسیاری از مردم آمریکا پیش از این آرای خود را از طریق پست ارسال کرده‌اند یا با حضور در مراکز رأی‌گیری، رأی داده‌اند. امیدوارم از خبر ترامپ به رقیب احتمالی خود در انتخابات ۲۰۲۴ رای داد راضی بوده باشید.

ترامپ به رقیب احتمالی خود در انتخابات ۲۰۲۴ رای داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۹ ۰۲:۳۸:۵۵