تدبیر درستی به منظور ساماندهی ضایعاتی‌ها اندیشیده
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تدبیر درستی به منظور ساماندهی ضایعاتی‌ها اندیشیده
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام، علی‌اکبر نظری در کمیسیون خدمات شهری با موضوع ساماندهی ضایعاتی‌ها و کمیسیون بند ۲۰، اظهار داشت: در بحث فعالیت ضایعاتی‌ها در سطح شهر مدتی است که مردم گلایه‌های به حقی دارند و لازم است با هدف انجام کار به نحو احسن و ساماندهی در این راستا تدبیر درستی اندیشیده شده و کدورت‌های مردمی در این زمینه از میان برداشته شود.
وی با بیان اینکه کمیسیون بند ۲۰ نیز به نوعی در این راستا است، گفت: چندین گزارش و تماس‌های مکرر در خصوص فعالیت ضایعاتی‌ها بوده و نمی‌خواهیم با وجود مشکلات دیگر فشارهای مضاعفی نیز به این واسطه به مردم وارد شده و حقوق شهروندی تضییع شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: نمی‌توانیم شهر را به مرکز فعالیت ضایعاتی‌ها تبدیل کنیم و به منظور جلوگیری از این امر نیاز به ساماندهی هر چه سریع‌تر آنها است.
نظری افزود: موفقیتی در عملکرد شرکت بهروب به منظور خریداری پسماند مشاهده نمی‌شود و در این خصوص نیز باید تصمیم درستی اتخاذ و نتایج به جامعه انعکاس داده شود.
منظور از ساماندهی ضایعاتی‌ها شناسایی و شناسنامه‌دار کردن آنهاست
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز هدف از ساماندهی ضایعاتی‌ها را شناسایی و شناسنامه‌دار کردن و نه از حذف این گروه دانست، بیان کرد: در تهیه زمین به این منظور فعالان در این حوزه نیز وظیفه دارند و می‌توانند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این مهم را پیگیری کنند چراکه تنها شهرداری عهده‌دار این امر نیست.
علی رضایی با تأکید بر اینکه شکایت‌های مردمی در خصوص فعالیت ضایعاتی‌ها در سطح شهر زیاد شده است، اظهار کرد: شهرداری موظف به جمع‌آوری و ساماندهی ضایعاتی‌ها است.
وی با بیان اینکه به منظور تحقق ساماندهی ضایعاتی‌ها در حوزه فرهنگ‌سازی نیز باید کار شود، گفت: متأسفانه در شهرداری اهتمام جدی در این خصوص وجود ندارد.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر همدان بیان کرد: روش‌های جمع‌آوری زباله نیز در ساماندهی ضایعاتی‌ها بسیار مؤثر و مهم است و باید در خصوص بیرون گذاشتن زباله‌ها و تفکیک آنها از طریق آموزش شهروندی و فرهنگ‌سازی اقدام شود. امیدوارم از خبر تدبیر درستی به منظور ساماندهی ضایعاتی‌ها اندیشیده
شود
راضی بوده باشید.

تدبیر درستی به منظور ساماندهی ضایعاتی‌ها اندیشیده
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۲ ۰۲:۵۴:۳۵