تخلیه بندر ایلات رژیم صهیونیستی درپی حمله‌های موفق ارتش ملی
یمن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تخلیه بندر ایلات رژیم صهیونیستی درپی حمله‌های موفق ارتش ملی
یمن
به گزارش سوالات شرعی و احکام، ارتش یمن بعد از تشدید حمله‌های اشغالگران در نوار غزه حمایت کامل خود را از مردم فلسطین اعلام کرده و طی چندین عملیات بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی را هدف حمله پهپادی و موشکی قرار داده و به کشتی‌های اسرائیلی و همچنین کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی فلسطین بوده، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده است.
در همین راستا، پایگاه خبری «القاهره الاخباریه» گزارش داد که این برای نخستین بار است که به دنبال ضربات و تهدیدات ارتش یمن، بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی خالی از کشتی شده است.
سازمان تجارت دریایی بریتانیا (UKMTO) نیز شنبه شب اعلام کرد که گزارشی در مورد وقوع یک حادثه در ۵۵ مایل دریایی جنوب غرب بندر الحدیده یمن دریافت کرده است.
این نهاد افزود که مقام‌ها در حال بررسی این حادثه هستند و از کشتی‌ها خواست که با احتیاط تردد کنند.
تخلیه بندر ایلات رژیم صهیونیستی درپی حمله‌های ارتش یمن در حالی است که یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه گذشته ضمن هشدار به آمریکا درباره هرگونه اقدام علیه این کشور گفت: نیروهای مسلح یمن برای دفاع و مقابله با هرگونه تجاوز در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های دینی و ملی خود از انجام هر کاری که لازم است، دریغ نخواهند کرد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: موضع ما در قبال مساله فلسطین و ظلم به مردم فلسطین، قاطعانه و اصولی است و صرف نظر از تحولات و چالش‌ها تغییر نخواهد کرد.
محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن هم جمعه شب گفت: نیروهای مسلح یمن برای رویارویی با آمریکا اشتیاق دارند.
البخیتی افزود: همانطور که یمن در نبرد اخلاقی علیه ائتلاف آمریکایی پیروز شد، در هر نبرد نظامی نیز اگر مورد حمله قرار گیرد پیروز خواهد شد.
در همین حال؛ شهرهای مختلف یمن روز جمعه صحنه تظاهرات گسترده در حمایت از مردم غزه بود.
یمنی‌ها از ملت‌های عربی و اسلامی و تمام آزادگان جهان خواستند که با برگزاری راهپیمایی و تظاهرات به فشارهای خود علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن ادامه دهند.
آنان همچنین از ملت‌های عربی و اسلامی خواستند که کالاهای صهیونیستی و آمریکایی را تحریم کنند. امیدوارم از خبر تخلیه بندر ایلات رژیم صهیونیستی درپی حمله‌های موفق ارتش ملی
یمن
راضی بوده باشید.

تخلیه بندر ایلات رژیم صهیونیستی درپی حمله‌های موفق ارتش ملی
یمن  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۱ ۰۲:۳۶:۵۷