تخلفات پیش فروش در پرونده کثیرالشاکی «آفتاب ری» رخ داده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تخلفات پیش فروش در پرونده کثیرالشاکی «آفتاب ری» رخ داده
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علیرضا فخاری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده کثیر الشاکی «آفتاب ری» گفت: آفتاب ری مشارکت به‌صورت تعاونی بوده است، اما در زمینه پیش فروش تخلفاتی صورت گرفته و یک واحد به چندین نفر فروخته شده و سازنده نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.
وی به جلسه خود با رئیس دادگستری ری اشاره کرد و گفت: مقرر شد دارایی موجود در پرونده «آفتاب ری» تبدیل به احسن شود و حداقل میزانی از سرمایه‌گذاری و سهم افرادی که مشارکت کننده بودند، توزیع شود و در نهایت از محل ارزش‌افزوده جدیدی که ایجاد شده سود قابل تقسیم نیز در میان مشارکت کنندگان تقسیم شود.
استاندار تهران با بیان این که قاعده کار تعاونی از شروع تا پیگیری و اتمام آن توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و نوع مدیریت آن از محل توافقات میان اعضای تعاونی است، گفت: تعاونی‌ها گاهی با ناملایماتی روبه‌رو می‌شوند و در نهایت منجر به اجرایی نشدن تعهدات اعضای هیأت‌مدیره، نسبت به صاحبان سهام در تعاونی‌ها می‌شود، این اجرایی نشدن تعهدات، باعث تشکیل پرونده‌های زیاد قضائی شده و انتظار می‌رود در راستای پیگیری و نظارت آن و کنترل عملکرد تعاونی‌ها وزارت تعاون اقدام کند.
وی افزود: نظارت‌های وزارت تعاون به‌صورت دوره‌ای و با فاصله زمانی کوتاه تأثیر بسزایی در کاهش ضریب تخلفات خواهد داشت و انحراف از معیارهای تعیین شده را برای کار تعاونی‌ها کمتر می‌کند. امیدوارم از خبر تخلفات پیش فروش در پرونده کثیرالشاکی «آفتاب ری» رخ داده
است
راضی بوده باشید.

تخلفات پیش فروش در پرونده کثیرالشاکی «آفتاب ری» رخ داده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۳ ۰۲:۳۹:۳۶