تخریب خانه یک فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تخریب خانه یک فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم اشغالگر صهیونیستی روز چهارشنبه خانه شهروندی فلسطینی را در شهرک جسر الزرقاء در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ تخریب کرد.
منابع محلی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست این خانه را بدون اخطار قبلی تخریب کردند.
روز گذشته همچنین نظامیان صهیونیست اردوگاه بلاطه در نابلس یورش برده و منزل دو خانواده فلسطینی را با استفاده از مواد منفجره ویران کردند. منابع فلسطینی همچنین تصاویری از هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر صهیونیست با بمب و کوکتل مولوتف در جریان یورش بامداد امروز به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس منتشر کردند. این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که در حمله گسترده بامداد چهارشنبه به نابلس، یک کارگاه ساخت مواد منفجره و بمب را منفجر کرده است.
گفتنی است که رژیم صهیونیستی مدت هاست به منظور برپایی شهرک‌های صهیونیست نشین یا پایگاه‌های نظامی دست به تخریب اماکن مسکونی می‌زند. این در حالی است که جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیش از این در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن جنایت تخریب منازل شهروندان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که این اقدام تلاشی بیهوده برای ترمیم وجهه تخریب شده این رژیم در برابر مقاومت است. در بیانیه جنبش جهاد اسلامی آمده است: «تخریب منازل شهروندان فلسطینی، در امتداد سیاست مجازات دسته جمعی علیه ملت فلسطین صورت می‌گیرد و تلاشی بیهوده برای وجهه تخریب شده این رژیم در برابر مقاومت است.»
از سوی دیگر، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اوچا در گزارشی از حجم حملات تروریستی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست پرده برداشت.
اوچا اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۶۷ شهید و تعداد فلسطینیانی که طی کل سال گذشته میلادی به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند ۱۵۵ تن بوده است. بدین ترتیب تعداد شهدای فلسطینی از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون از آمار شهدای کل سال گذشته میلادی فراتر رفته است. ثبت آمار این تعداد از شهدا در کرانه باختری و قدس اشغالی از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون بی‌سابقه بوده است.
بر اساس گزارش اوچا، از ۲۵ جولای گذشته تا پایان هفته نخست ماه جاری میلادی ۷ فلسطینی از جمله ۲ کودک به دست نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست به شهادت رسیده‌اند و صدها فلسطینی دیگر نیز زخمی شده‌اند.
همچنین اوچا اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در این بازه زمانی ۵۶ ساختمان متعلق به فلسطینیان را تخریب یا مصادره نموده‌اند. از جمله ساختمان‌های تخریب‌شده، ۶ خانه در شرق قدس اشغالی و منطقه موسوم به منطقه «ج» بوده که به بهانه‌های واهی از جمله نداشتن جواز ساخت تخریب شده‌اند.
اوچا گزارش داد که در نتیجه تخریب این ۶ خانه، ۲۳ فلسطینی از جمله ۱۲ کودک آواره شده‌اند و امرار معاش بیش از ۳۵۰۰ فلسطینی با مشکل مواجه شده است. امیدوارم از خبر تخریب خانه یک فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ راضی بوده باشید.

تخریب خانه یک فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۷ ۰۲:۳۸:۲۸