تحمیل شروط مقاومت غزه برای آتش‌بس به رژیم صهیونیستی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تحمیل شروط مقاومت غزه برای آتش‌بس به رژیم صهیونیستی به گزارش خبرنگار اعزامی سایت احکام؛ اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از دیدار سه ساعته با امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران حاضر شد.
اسماعیل هنیه گفت: ما از دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خرسندیم البته این اولین دیدار ما از زمان شروع عملیات الاقصی نیست چرا که همیشه در ارتباط هستیم. ما در دیدار امشب مواضع ایران را در این خصوص شنیدیم؛ مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره مواضع ثابتی است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص شهادت اعضای خانواده خود در حملات رژیم صهیونیستی گفت: تعداد شهدای غزه بیش از ۱۴ هزار نفر بوده که ۶۵ درصد زنان و کودکان هستند. از خانواده خودم نیز ۱۲ شهید را تقدیم فلسطین کردم و تعداد ۵۰ نفر نیز از نزدیکان بنده شهید شده‌اند. شب گذشته نیز رژیم صهیونیستی یکی از پسرعموهای بنده و همسرش را مورد هدف قرار داد و به شهادت رساند.هنیه تاکید کرد: همه این شهدا فدای راه مسجدالاقصی و ازادسازی قدس و این امت اسلامی هستند. مطمئن باشید شهدا زنده‌اند وافتخار همه ما هستند.
رییس دفتر سیاسی حماس خاطرنشان کرد: این شهدا هستند که نقشه فلسطین و افق آینده را ترسیم خواهند کرد. مردم غزه توانستند با مقاومت، پایداری و ایستادگی رژیم صهیونیستی را مجبور به پذیرش شروط مقاومت در آتش بس کنند.
هنیه گفت: رژیم به طور شبه کامل غزه را نابود کرده و کشتار جمعی راه انداخته و تلاش می‌کند مردم را از شمال به جنوب کوچ دهد و به سمت مصر هدایت کند. جهان در قبال این جنایات سازمان‌های بین المللی باید موضع گیری کند. و جنایتکاران جنگی این رژیم را به دادگاه لاهه و بین المللی معرفی نماید. یکی از مسؤولان سازمان ملل اعتراف کرد چنین جنایاتی را در طول عمر خود ندیده است.
هنیه در خصوص حمایت ایران از مقاومت فلسطینی گفت: حمایت ایران از فلسطین حمایت ریشه دار و دیرپایی است. سفرهای متعددی که وزیر ایران به سرتاسر جهان داشتند برای این بود که صدای ملت ایران و امت اسلامی را به گوش جهانیان برساند. امیدوارم از خبر تحمیل شروط مقاومت غزه برای آتش‌بس به رژیم صهیونیستی راضی بوده باشید.

تحمیل شروط مقاومت غزه برای آتش‌بس به رژیم صهیونیستی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۴ ۰۲:۴۲:۳۸