تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز
شد
سوالات شرعی و احکام، گروه استان‌ها: بخش ارم دشتستان یکی از مناطق محروم و کم‌برخوردار استان بوشهر است که لازم است بیش از به نیازها و مشکلات این بخش توجه شود.
بخش ارم تا مرکز شهرستان حدود ۸۰ کیلومتر فاصله دارد که مسیر آن یک جاده کوهستانی سخت است و پیچ و خم‌های فراوانی و فرسودگی جاده از چالش‌های اساسی آن محسوب می‌شود.
این جاده کوهستانی طی سال‌های گذشته صحنه تصادفات متعددی بوده و تعداد زیادی از مردم این منطقه جان خود را در حوادث مسیر مذکور از دست داده‌اند.
سال‌ها است که مردم بخش ارم از مسؤولان خواسته‌اند که نسبت به تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم» اقدام کنند و مسؤولان مختلف وعده داده‌اند که این مشکل حل شود ولی تاکنون این وعده‌ها محقق نشده بود.
طی سال‌های اخیر نماینده مردم دشتستان در مجلس پیگیری‌های فراوانی در این زمینه داشت و در حاشیه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر موفق شد نظر رئیس جمهور را جلب کند و اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه مهم را جذب کند.
با جذب اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه مهم، امروز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و مسؤولان استانی، عملیات تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم» به مناسبت دهه مبارک فجر آغاز شد.
تحقق مطالبه دیرینه مردم
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه با اشاره به آغاز عملیات تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم – بوشکان» اظهار کرد: امروز یک روز خوب و تاریخی برای مردم دشتستان به ویژه بخش‌های ارم و بوشکان بود.
ابراهیم رضایی اضافه کرد: مطالبه قدیمی مردم ارم و بوشکان پس از سال‌های انتظار امروز کلنگ‌زنی شد و سد دهرود هم که یک مطالبه مهم بود با حضور معاون رئیس جمهور اغاز شد.
وی تسریع در تکمیل این طرح‌ها را بسیار مهم دانست و افزود: تلاش می‌کنیم در زمان مناسب این طرح‌ها که نقش مهم و تأثیرگذاری در عمران و توسعه این مناطق دارند، تکمیل شده و به بهره‌برداری برسند.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تقدیر از آیت الله رئیسی برای تصویب طرح و تأمین اعتبارات آن افزود: از معاون اجرایی رئیس جمهور و دیگر مسؤولانی که در تأمین اعتبار و اجرایی شدن این پروژه نقش داشتند تشکر می‌کنیم.
تأمین بودجه پروژه از اعتبارات نفت
معاون اجرایی رئیس جمهور عصر یکشنبه در این آئین با تقدیر از پیگیری‌های نماینده دشتستان در پیگیری این پروژه و تأمین اعتبارات مورد نیاز آن اظهار کرد: ما بدهکار همیشگی تاریخ به مردم محروم، عشایر غیور و به‌ویژه عشایر منطقه ارم شهرستان دشتستان هستیم.
محسن منصوری با اشاره به تأمین اعتبارات پروژه‌های سد دهرود و تعریض جاده نمازگاه- ارم از اعتبارات نفت خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت‌ها برای تسریع در تکمیل این پروژه‌ها استفاده خواهیم کرد.
وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای بیان دستاوردها و تکمیل پروژه‌های بر جای مانده دانست و اضافه کرد: تکمیل سد دهرود و تعریض جاده نمازگاه ارم از مطالبات مهم مردم بوده که اکنون در مسیر تحقق قرار دارد.
تعریض جاده نمازگاه- ارم از خواسته‌ها و مطالبات عمومی و همیشگی مردم بخش ارم و بوشکان بوده که اکنون آغاز شده و انتظار می‌رود با پیگیری مسؤولان در زمان مقرر به بهره برداری برسد.
کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و بهبود وضعیت حمل و نقل بار و مسافر از مهمترین اهداف اجرای پروژه تعریض جاده نمازگاه- ارم – بوشکان است. امیدوارم از خبر تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز
شد
راضی بوده باشید.

تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز
شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۲ ۰۲:۳۸:۱۵