تجمع روحانیون اهل سنت شرق هرمزگان در محکومیت هتک حرمت به
قرآن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تجمع روحانیون اهل سنت شرق هرمزگان در محکومیت هتک حرمت به
قرآن
به گزارش خبرنگار سایت احکام، روحانیون و شیوخ اهل سنت شرق هرمزگان در مسجد «فکری اهل سنت» شهر سیریک در محکومیت اهانت به قرآن تجمع کردند.
شرکت کنندگان که در جمع آنها فرماندار سیریک، امام جمعه اهل سنت میناب، امام جمعه اهل سنت سیریک، امام جمعه اهل سنت جاسک، برخی مدیران ادارات و نهادها، ائمه جمعه و جماعات و جمع زیادی از فعالان قرآنی شیعه و اهل سنت شرق هرمزگان حضور داشتند، با سردادن شعارهای مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، یا ایها المسلمون اتحدوا – اتحدوا خشم و انزجار خود را نسبت به هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم به نمایش گذاشتند.
دشمنان با این اقدامات بدنبال این بودند که شادی و عید مناسک حج به مسلمانان تلخ کنند
فرماندار سیریک، عصر پنج شنبه در این مراسم با محکوم کردن اقدام ضد اخلاقی و انسانی جمعی از مردمان کشور سوئد در هتک حرکت به ساحت مقدس قرآن کریم، گفت: این حرکات و اقدامات قبلی برخی کشورهای غربی در اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام (ص)، نشان از ترس و وحشت این کشورها از نفوذ و گسترش دین مبین اسلام در جهان است.
محمدرضا پاکروان افزود: هدف از این گونه اقدامات ضد حقوق بشری کشورهای غربی و جریحه دار کردن قلوب حدود ۲ میلیارد مسلمان، در واقع با اینگونه نقشه‌های شوم خود بدنبال اسلام و ایران هراسی هستند.
وی با یادآوری برخی اقدامات مشابه در سال‌های قبل شد، و اضافه کرد: زمانی که مسلمانان بدنبال برگزاری مناسک حج و عید قربان و شادی خود بودند، دشمنان هدفی جز جریحه دار کردن قلوب مسلمانان نیز نداشتند.
پاکروان، با بیان اینکه، البته این قبیل اقدامات سخیف و به دور از اخلاق و انسانیت، کوچکترین خدشه‌ای به نورانیت کتاب قرآن وارد نمی‌کند، تصریح کرد: علیرغم اهانت به ساحت قرآن هیچ اعتراض و اقدامی از سوی مدعیان حقوق بشر علیه این اقدامات شنیع صورت نگرفت و این امر نقطه تاریک دیگری بر دامان مدعیان آزادی و حقوق بشر در جهان بر جای گذاشته است.
قرآن کریم قانون اساسی و منشور اخلاق امت اسلامی است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سیریک، عصر پنجشنبه در جمع تجمع کنندگان اعتراضی به قرآن با اشاره به آیات ابتدایی سوره بقره، گفت: خداوند متعال در این آیات به ذات کفار که همان خدعه، نیرنگ و فریب است و اینکه نگرش آنها تغییر نمی‌کند، و امیدواریم که خداوند آتش نفاق و خدعه آنها را خاموش کند.
شیخ عبدالعزیز افراز، قرآن کریم را قانون اساسی و منشور اخلاق امت اسلامی دانست و افزود: کشورهای اروپایی و کافران باید حقوق بشر واقعی را از این کتاب آسمانی و سیره نبی مکرم اسلام (ص) یاد بگیرند.
شیخ افراز اظهار کرد: از زمان بعثت پیامبر اسلام (ص) و نزول اولین آیات قرآن کریم، دشمنی بر پیامبر و امت مسلمان شروع شده و تا به امروز هم ادامه دارد و تا دنیا دنیا است قطعاً این عداوت و دشمنی خواهد بود.
شیخ افراز اضافه کرد: کشورهای غربی با اقدامات شنیع، سخیف، ضد اخلاقی و انسانی خود نسبت به ساحت نبی مکرم اسلام (ص)، قرآن کریم ومقدسات امت اسلامی، ادعای دروغین حقوق بشری خود را زیر سوال می برند.
وی تاکید کرد: ما مسلمانان شیعه و اهل سنت ساکن در ایران اسلامی، استان هرمزگان و بالاخص در شهرستان سیریک این حرکت ضد اخلاقی و انسانی را محکوم می‌کنیم.
شیخ عبدالعزیز افراز ادامه داد: یقینا با این حرکات کفار، نوجوانان و جوانان ما با قرآن کریم انس بیشتری پیدا می‌کنند، و آنها را از آسیب ها و انحرافات اجتماعی مصون می دارد.
تمامی شیطنت‌ها و نقشه‌های شوم، دست صهیونیست ها است، که نیاز است مسلمانان نسبت به آن بیدار باشند
امام جمعه اهل سنت شهرستان میناب، ضمن ابراز تأسف و تأثر شدید از اقدامات موهون و سخیف عوامل شیطان در هتاکی به قرآن کریم و مقدسات اسلامی، گفت: سوزاندن و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، توهین بزرگی به ملت مسلمان است که قابل تحمل نیست.
شیخ کامیاب، ضمن اینکه انتساب هرگونه جریان تروریستی به جامعه مسلمانان را محکوم نمود، و تصریح کرد: دین اسلام را آیین عشق ورزی به خداوند عالمیان و انبیاء و اولیاء عظیم الشأن است.
وی بیان کرد: تمامی شیطنت‌ها و نقشه‌های شوم و ترورهای کورکورانه و ایجاد اختلافات بین مسلمانان و امت اسلامی و ایجاد فرقه‌های انحرافی و شیطانی دست صهیونیست است، لذا نیاز است امت اسلامی نسبت به برنامه‌های شیطانی و خبیث صهیونیست بیدار باشند.
عملکرد و اشتباه غربی ها باعث وحدت و اتحاد بین امت مسلمان خواهد شد
همچنین مولوی راشد بندار، مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت شهرستان جاسک هم درحاشیه این اجتماع که با قرائت قرآن، اجرای تواشیح و قرائت بیانیه پایانی همراه بود، گفت: ما علمای اهل سنت شهرستان جاسک به شدت این اقدام ضد انسانی، ضد بشریت و ضد دینی در سوئد و اقدام جنایتکارانه مذموم علیه دین اسلام و نهادهای مقدس اسلامی را در توهین به مقدسات مذهبی و مرجعیت دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محکوم می‌کنیم.
مولوی بندار بیان کرد: بی تردید نفوذ معنوی و رشد بی سابقه اسلام خواهی در جهان غرب و گرایش توده های مختلف مردم از ادیان مختلف به سمت آئین آسمانی باعث شده که دشمنان پروژه اسلام هراسی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی ضمن محکومیت این عمل ننگین اضافه کرد: امروز بعضی از ابوجهل‌های زمان به بهانه آزادی بیان و آزادی بشر بزرگ‌ترین خیانت را به آزادی بیان و آزادی بشر انجام می‌دهند.
مولوی بندار خاطرنشان کرد: آنها با تفکرات کثیف خود فکر می‌کنند با آتش زدن قرآن و یا اهانت به دیگر مقدسات مسلمانان، امت مسلمان را داغدار می‌کنند، در حالی که این عملکرد اشتباه آنها انشاءالله باعث وحدت و اتحاد بین امت مسلمان خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه،از مقامات و مسئولان کشور می خواهیم که از تمام راه‌ها و ابزارها، جهت محکومیت و عدم تکرار چنین گستاخی نسبت به مقدسات مسلمانان علی‌الخصوص به قرآن کریم، استفاده کنند، افزود: غربی ها با تمام وسایل و بنام آزادی بیان تلاش دارند که صدای اسلام عالم‌گیر نشود، ولی بحمدالله عالمان و اندیشمندان حوزه‌ی دینی هوشیار و بیدارند و مسلمانان را با نور ایمان و تعالیم دینی مسلح می‌کنند. امیدوارم از خبر تجمع روحانیون اهل سنت شرق هرمزگان در محکومیت هتک حرمت به
قرآن
راضی بوده باشید.

تجمع روحانیون اهل سنت شرق هرمزگان در محکومیت هتک حرمت به
قرآن  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۴ ۰۲:۳۹:۴۱