تجمع ده‌ها هزار نفری حامیان غزه در خیابان‌های لندن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تجمع ده‌ها هزار نفری حامیان غزه در خیابان‌های لندن به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، همزمان با کناره گیری ۶ تن از مقامات اسکاتلندی از عضویت در حزب کارگر انگلیس در اعتراض به سیاست‌های ضد فلسطینی تشکیلات رهبری این حزب انگلیسی، ده‌ها هزار نفر از حامیان فلسطین از ملیت‌ها و اقوام مختلف در شهر لندن با برگزاری تجمع اعتراضی جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی ضد مردم بی پناه غزه را محکوم کردند و خواستار توقف بمباران و پایان محاصره غزه شدند.
شرکت کنندگان در همبستگی با مردم غزه در خیابان‌های لندن، شعارهایی را در حمایت از آزادی فلسطین سردادند. آن‌ها ضمن اهتزاز پرچم فلسطین، شعارنوشته‌هایی را در محکومیت جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه حمل کرده و مراتب اعتراض شدید خود را از حمایت تمام قد دولت‌های غربی به ویژه انگلیس از رژیم تل‌آویو به نمایش گذاشتند.
حامیان فلسطین در این حرکت اعتراضی که از سوی ده‌ها گروه طرفدار فلسطین از جمله انجمن مسلمانان بریتانیا و کارزار همبستگی با فلسطین سازماندهی شده بود، آزادی کامل فلسطین و پایان نظام آپارتاید در این سرزمین را خواستار شدند.
این چهارمین تظاهرات اعتراضی در پایتخت انگلیس است که طی ۲ هفته گذشته برگزار می‌شود. گفتنی است که در تظاهرات امروز مدیران ارشد اتحادیه‌های کارگری به نمایندگی از میلیون‌ها کارگر انگلیسی و شماری از نمایندگان مجلس این کشور برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین حضور دارند.
همزمان با راهپیمایی حامیان غزه در خیابان‌های لندن، وبگاه انگلیسی «the national» اعلام کرد که به دنبال صدور فرمان ممنوعیت پوشش تجاوزگری رژیم صهیونیستی ضد نوار غزه از سوی رهبری حزب کارگر انگلیس، ۶ تن از اعضای حزب کارگر در شهر گلاسکو در اعتراض به آیین نامه داخلی حزب از سمت خود کناره گیری کردند.
گفتنی است نمایندگان حزب کارگر در حوزه انتخابیه خود در شهر گلاسکو کلفن در نظر داشتند که در نشست ماهیانه جاری خود در از مردم بی پناه غزه در برابر جنایت رژیم صهیونیستی حمایت کنند، اما تشکیلات رهبری این حزب با ارسال رایانامه به اعضای محلی این حزب در گلاسکو دستور ممنوعیت بی قید و شرط از این نشست را صادر کرد.
نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ سایت احکامماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری را با نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.
با ورود عملیات طوفان الاقصی به پانزدهمین روز خود و ادامه کسب پیروزی‌های کم نظیر توسط رزمندگان مقاومت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی و در مقابل ادامه بمباران مناطق مسکونی و مراکز دینی و درمانی غزه از سوی بمب افکن‌های اسرائیل که نشانه عجز صهیونیست هاست، تاکنون نزدیک به چهار هزار و ۲۰۰ فلسطینی شهید شده‌اند؛ جنایتی که غرب نیز شریک آن در فلسطین است.
این اقدامات وحشیانه با محکومیت گسترده از سوی کشورهای اسلامی مواجه شده است اما دولت‌های غربی در تداوم حمایت تمام قد از رژیم صهیونیستی به صدور بیانیه‌های انفعالی اکتفا کرده‌اند. آن‌ها از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ضمن محکوم کردن نیروهای مقاومت، با رژیم صهیونیستی اعلام همبستگی کرده و چشمان خود را به روی هزاران کشته و زخمی در نوار غزه بسته‌اند.
ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس ۲ روز پیش به فلسطین اشغالی سفر و طی دیدار با سران رژیم صهیونیستی، حمایت تمام قد دولت لندن را از تل‌آویو اعلام کرد.
وی در جریان ملاقات با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که با اعتراض شدید نهادهای بین المللی حقوق بشری مواجه شد، حمایت خود را از پیروزی تل‌آویو در برابر گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کرد. امیدوارم از خبر تجمع ده‌ها هزار نفری حامیان غزه در خیابان‌های لندن راضی بوده باشید.

تجمع ده‌ها هزار نفری حامیان غزه در خیابان‌های لندن  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۹:۱۶