تجاوز موشکی دوباره رژیم صهیونیستی به حومه دمشق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تجاوز موشکی دوباره رژیم صهیونیستی به حومه دمشق به گزارش سوالات شرعی و احکام، تلویزیون دولتی سوریه از شنیده شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر داد و دقایقی بعد صدای انفجار را ناشی از حملات تجاوز آمیز رژیم صهیونیستی اعلام کرد.
به گفته تلویزیون سوریه، تجاوزات اسرائیلی اطراف پایتخت، دمشق را هدف قرار داده است.
در عین حال، خبرگزاری دولتی سوریه موسوم به سانا تأیید کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در اطراف دمشق مقابله کرده است.
یک منبع نظامی سوری نیز اعلام کرد که با تجاوزات اسرائیل در برخی نقاط منطقه جنوب سوریه مقابله شده و بیشتر موشک‌ها سرنگون شدند.
این منبع نظامی سوری اعلام کرد که در آخرین ساعات پنجشنبه، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه دست به حملات هوایی زد.
منبع نظامی سوریه افزوده است که پدافند هوایی این کشور به موشک‌های متجاوز پاسخ داده و اکثر آنها را ساقط کردند و خسارات وارده در اثر این تجاوزات به خسارات مادی محدود است.
هنوز گزارشی از زخمی یا تلفات این تجاوز اعلام نشده است.
چند روز پیش در روز دوشنبه چهارم دی‌ماه نیز، رژیم صهیونیستی به منطقه زینبیه در حومه دمشق حمله کرد که در اثر این تجاوز ناجوانمردانه و غیرقانونی، سردار سید رضی موسوی معروف به سیدرضی از مستشاران باسابقه سپاه پاسداران در سوریه به شهادت رسید.
در همین ارتباط نیز به تازگی وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیر کل و شورای امنیت سازمان ملل متحد ترور سردار شهید سید رضی موسوی، مستشار نظامی سفارت ایران در دمشق از سوی رژیم صهیونیستی را نقض آشکار کنوانسیون وین دانست.
وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها این حمله رژیم صهیونیستی را نقض حاکمیت سوریه و در راستای تلاش اشغالگران صهیونیست جهت گسترش حمله‌های خود، تنش‌زایی در منطقه و سرپوش‌نهادن بر جنایت‌های روزانه آنان در حق ملت فلسطین عنوان کرد.
این نهاد سوری تاکید کرد: سوریه بر حق دفاع از حاکمیت، استقلال و یکپارچگی اراضی خود که در ماده ۵۱ منشور ملل متحد مورد تاکید قرار گرفته، پافشاری می‌کند و اعلام می‌دارد که حمله‌های وحشیانه اسرائیل باعث ممانعت از ادامه مبارزه با تروریسم مورد حمایت از سوی اسرائیل و حامیان آن و بازستاندن اراضی ما نخواهد شد.
وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با مسوولیت‌پذیری به سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی که خطر شعله‌ورشدن آتش درگیری در منطقه و تهدیدنمودن صلح و امنیت منطقه و جهان را در پی دارد پایان دهد. امیدوارم از خبر تجاوز موشکی دوباره رژیم صهیونیستی به حومه دمشق راضی بوده باشید.

تجاوز موشکی دوباره رژیم صهیونیستی به حومه دمشق  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۸:۳۹