تب بیش از ۵ روز در بیماری های ویروسی خطرناک است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تب بیش از ۵ روز در بیماری های ویروسی خطرناک است به گزارش سوالات شرعی و احکام، امیر حسین حسینی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مهم‌ترین راه انتقال عفونت‌های ویروسی تنفسی از جمله آنفلوانزا دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین راه پیشگیری از انتقال عفونت‌های ویروسی تنفسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن، شستن دست‌ها و پرهیز از حضور در اجتماعات است.
وی با اشاره به اینکه ویروس آنفلوانزا از طریق قطرات ریز تنفسی منتقل می‌شود و بر روی سطوح تا ۲۴ ساعت و دستمال و پارچه هشت تا ۱۲ ساعت زنده می‌ماند، شستشوی سطوح با الکل ۷۰ درصد خصوصاً در بیمارستان‌ها و اماکن عمومی را راه‌حل مؤثری برای کاهش موارد ابتلاء عنوان کرد.
پرهیز از دست دادن، تماس مستقیم، رعایت فاصله و عدم شرکت در اجتماعات و قرنطینه مبتلایان در بازه زمانی حداقل سه تا پنج روزه از مهم‌ترین مواردی بود که حسینی به آن اشاره و تاکید کرد: ویروس آنفلوانزا از یک روز قبل از بروز نشانه‌های اصلی بیماری و تا هفت روز بعد از ابتلاء امکان سرایت دارد. امیدوارم از خبر تب بیش از ۵ روز در بیماری های ویروسی خطرناک است راضی بوده باشید.

تب بیش از ۵ روز در بیماری های ویروسی خطرناک است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۸ ۰۲:۳۹:۵۸