تبلیغ فروش سوالات کنکور حربه کلاهبرداران سایبری است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تبلیغ فروش سوالات کنکور حربه کلاهبرداران سایبری است به گزارش سوالات شرعی و احکام، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: این روزها با توجه به نزدیکی مرحله دوم کنکور دانشگاه‌ها بازار تبلیغات اغوا کننده شیادان مجازی گرم شده و دنبال طعمه‌ها خود برای رسیدن به اهداف خود هستند.
وی اضافه کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفند فروش سوالات کنکور در شبکه‌های اجتماعی قصد سو استفاده‌های مالی از داوطلبان را دارند و از آنها کلاهبرداری می‌کنند.دام کلاهبرداران سایبری است و مجرمان سایبری با این ترفند به دنبال سوءاستفاده‌های مالی از داوطلبان کنکور هستند.
جلیلیان افزود: کلاهبرداران با ادعای واهی با ترفند دسترسی به سوالات آزمون سراسری یا ارتباط و همکاری با طراحان سوالات، اقدام به کلاهبرداری از داوطلبان کنکور می‌کنند.
رئیس پلیس فتای البرز گفت: داوطلبان بدانند سوالات کنکور تا لحظه برگزاری آزمون در قرنطینه است و ادعای دسترسی به سوالات توسط سودجویان فقط با هدف کلاهبرداری است. در این روزها که داوطلبان از لحاظ روحی و احساس مقداری دچار استرس شده شاید تصمیم‌های عجولانه گرفته و اشتباهی مرتکب شوند که خانواده باید در این زمینه هوشیار باشند.
وی تاکید کرد: داوطلبان فریب تبلیغات دروغین فروش سوالات کنکور در شبکه‌های اجتماعی را نخورند و فقط تلاش و معلومات خود در کنکور شرکت کنند.
جلیلیان همچنین در خصوص تبلیغ فروش داروهای تقویت حافظه در فضای مجازی نیز خاطرنشان کرد که در این شرایط کاربران مراقب باشند چرا که این داروها عوارض افسردگی و اعتیاد به دنبال دارد.
وی افزود: همراهی خانواده‌ها با فرزندان و کاهش فشار روانی و استرس و افزایش اعتماد به نفس داوطلبان کنکور زمینه موفقیت فرزندان آنها را فراهم می‌کند.
وی یادآور شد: پلیس فتای البرز ضمن شناسایی چند باند کلاهبرداری در این زمینه از کاربران خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ اطلاع دهند. امیدوارم از خبر تبلیغ فروش سوالات کنکور حربه کلاهبرداران سایبری است راضی بوده باشید.

تبلیغ فروش سوالات کنکور حربه کلاهبرداران سایبری است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۴ ۰۲:۳۹:۲۸