تبریک پرتاب موفق ماهواره نور ٣ از سوی امیرعبداللهیان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تبریک پرتاب موفق ماهواره نور ٣ از سوی امیرعبداللهیان به گزارش سوالات شرعی و احکام، در پیام تبریک حسین امیرعبداللهیان این چنین آمده است:پرتاب موفق ماهواره نور ۳ را به همه‌ی تلاشگران و اقتدارآفرینان عرصه‌های فضایی، دفاعی، علمی و ملت بزرگ ایران قوی تبریک می‌گویم. این پروژه‌ی افتخارآمیز حاصل فکر و تلاش شبانه‌روزی دانشمندان و متخصصان جوان کشورمان در صنعت فضایی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است.
گفتنی است سومین ماهواره بومی نیروی هوافضای پاسداران انقلاب اسلامی با نام نور ۳ همزمان با ایام آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) توسط ماهواره‌بر ترکیبی سه مرحله‌ای قاصد به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.
نور۳ که ماهواره‌ای سنجشی و شناسایی است با سرعت ۷/۳ کیلومتر بر ثانیه و ۴۸۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت.
این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این نیز ماهواره‌های نور ۱ و نور ۲ را توسط ماهوار بر قاصد به فضا پرتاب کرده است.
پیش از این، نیروی هوافضای سپاه، ماهواره نور ۱ را در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در مدار ۴۲۵ کیلومتری و ماهواره نور۲ را در تاریخ ۸ اسفند ۱۴۰۰ در مدار ۵۰۰ کیلومتری قرار داده بود.
هر سه این پرتاب‌ها توسط ماهواره بر قاصد که توسط متخصصان نیروی هوافضای سپاه ساخته شده، به فضا پرتاب شدند. امیدوارم از خبر تبریک پرتاب موفق ماهواره نور ٣ از سوی امیرعبداللهیان راضی بوده باشید.

تبریک پرتاب موفق ماهواره نور ٣ از سوی امیرعبداللهیان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۸ ۰۲:۴۱:۱۱