تا توقف جنگ غزه؛ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تا توقف جنگ غزه؛ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «اسامه حمدان»، از اعضای ارشد حماس در سخنانی تاکید کرد که مردم فلسطین اصالت خود را با جانبداری از مقاومت ابراز می‌کنند.
اسامه حمدان در ادامه گفت: «خشم در خیابان‌های اسراییل به دلیل عدم آزادی اسرا و کشته شدن ۳ نفر توسط گلوله‌های سربازان این رژیم موج می‌زند.»
حمدان درباره توقف جنگ و آتش بس نیز گفت: «موضع ما قاطعانه است و آن این است که قبل از توقف تجاوز و جنگ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود. مقاومت فلسطین می‌تواند ماه‌ها مقاومت کند.»
این مقام ارشد فلسطینی با اشاره به کشته شدن اسرای اسراییلی طی سال‌های گذشته به تل آویو هشدار داد و گفت: «اشغالگران دارای گزینه‌های مختلفی هستند، از جمله: «گزینه شلیت، گزینه سربازان کشته شده یا گزینه رون آراد. موضع حماس روشن است: هیچ مذاکره‌ای قبل از آتش‌بس وجود ندارد و همه موضوعات قابل بحث است. اسراییلی‌ها در طول نبرد نتوانستند به تمام اهداف خود برسند. هیچکس نمی‌داند سنوار چگونه جنگ را مدیریت می‌کند و خیال همه از نحوه مدیریت او راحت است. هماهنگی کاملی در کار بین رهبری حماس و رهبری گردان‌های قسام وجود دارد.»
اختلاف میان تل آویو و واشنگتن بخش دیگری از سخنان این عضو حماس بود و او در این ارتباط گفت: «اظهارات سالیوان نشان می‌دهد که مناقشه بین اسراییل و واشنگتن در شکل است و نه محتوا، زیرا این دو با ادامه جنگ موافقت دارند.»
حمدان همچنین نسبت به اقدامات تل آویو هشدار داد و گفت: «نتانیاهو اعلام می‌کند که می‌خواهد رهبران حماس را در خارج از کشور ترور کند و باید بداند که هیچ جنایتی بدون مجازات وجود ندارد.»
اسامه حمدان در ادامه گفت: «الگوی اثربخشی مقاومت در لبنان و عراق در حمایت از غزه هوشمندانه و به صورت صعودی در حال افزایش است. محور مقاومت موید حرکت هماهنگ است و این اتحاد برای این نبرد و نبردهای آینده مهم است.»
مقام ارشد حماس همچنین افزود: «آمریکایی‌ها تمایلی به گسترش نبرد با وجود درخواست نتانیاهو ندارند.»
به گفته حمدان، بزرگترین گناهی که ما مرتکب شدیم، امضای قرارداد با اشغالگران بود و ما به جای این کار بایستی برای مقاومت در برابر اشغالگران متحد شویم.
ازسوی دیگر، «خلیل الحیه» نایب‌رییس دفتر سیاسی حماس در غزه گفت: مقاومت با اشغالگران مقابله کرده و ضربات سختی به نیروها و ادوات جنگی آن‌ها وارد کرده است. مقاومت پایدار است و قادر است ضربات سخت‌تری به دشمن وارد کند.
الحیه ادامه داد: جنگ و جنایات باید متوقف شود آنگاه در مورد مبادله اسرا و کمک‌رسانی به مردم غزه مذاکره خواهد شد. به محض توقف جنگ، ما آماده توافقی فراگیر برای مبادله اسرا هستیم. عاقلانه و منطقی نیست زیر آتش دشمن جنایتکار توافق مبادله اسرا را امضا کنیم. دشمن جنایات خود را متوقف کند و از غزه عقب‌نشینی کند، آن‌وقت ما آماده مبادله اسرا هستیم. حماس تحت هیچ شرایطی تسلیم فشار و تهدیدات دشمن نخواهد شد.
وی تصریح کرد: ورود روزانه ۱۰۰ کامیون به غزه برای کمک‌رسانی به مردم این باریکه کفایت نمی‌کند. دشمن در هیچ نقطه از غزه، خان یونس، شمال و هیچ منطقه‌ای آرامش نخواهد داشت. مقاومت از توانمندی و امکاناتی برخورد است که می‌تواند روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پایداری و مقاومت کند. به امت و ملت خود اطمینان می‌دهیم که مقاومت، پایدار و در شرایط خوبی است. امیدوارم از خبر تا توقف جنگ غزه؛ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود راضی بوده باشید.

تا توقف جنگ غزه؛ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۳۹:۳۷