تاکید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر احقاق حقوق
زائران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاکید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر احقاق حقوق
زائران
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در نخستین نشست مسئولان حوزه حج و زیارت در حج ۱۴۰۲ درمکه مکرمه، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب با اشاره به اظهار نظرهای شماری از زائرین در بازدید از هتل ها افزود: زائرانی که ابراز رضایت و یا گله می کنند بر گردن ما حق دارند ما باید وظیفه خود را انجام دهیم و بدنبال رضایت خداوند باشیم دراین صورت بندگان خدا هم راضی خواهند بود.
سرپرست حجاج ایرانی برخی گلایه های مطرح شده از سوی زائران را برشمرد و از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست در صورتی که ظرف ۴۸ ساعت این مشکلات از طرف صاحب هتل برطرف نشد راسا اقدام نموده و هزینه را از مبلغ اجاره هتل کم کنند.
وی افزود: کاستی ها باید به سرعت مرتفع شود و زائر بداند آنچه حق اوست پیگیری خواهد شد.
رئیس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه تاکید کرد که از طریق بررسی میدانی و مدیران مجموعه ، نواقص باید بررسی و منتقل می شود و هرکجا احساس کنیم خدماتی مورد نیاز است بلافاصله از طرف صاحب هتل و یا خود سازمان حج تامین شود.
در ادامه این جلسه غلامرضا رضایی رئیس ستاد مکه گزارش مشروحی از روند عملیات حج ۱۴۰۲ ارائه کرد.
معاون حج و عمره سازمان حج به دریافت ۸۷۵۳۸ رقم طلب برای صدور روادید زائران و عوامل تاکنون و ۳۳۸ پرواز به مقصد فرودگاههای مدینه و جده اشاره کرد و گفت: آمار زائران تا بامداد امروز بیش از ۶۷۰۰۰ نفر در مکه و ۸۸۵۲ نفر در مدینه بوده که نزدیک به ۸۷ درصد از سهمیه کشورمان در حج امسال است.
وی به وضعیت تردد زائران از هتل های محل اسکان به مسجدالحرام و بالعکس اشاره کرد و با بیان محورهای مطرح شده در جلسات با طرف های سعودی برای فراهم کردن زمینه برگزاری هرچه بهتر ایام تشریق ، برلزوم توجیه و اطلاع رسانی به زائران توسط مدیران و روحانیون کاروان ها در خصوص فضای موجود برای هر زائر در چادرهای عرفات و منا تاکید کرد.
در ادامه این جلسه، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به بستری ۱۳ بیمار در بیمارستان های سعودی و ۴۵ بیمار در بیمارستان این مرکز در مکه اشاره کرد و حال آنها را مساعد دانست.
دکترسید علی مرعشی با اشاره به ارائه بیش از ۱۱۳ هزار مورد خدمات به زائران ایرانی از عملیات حج تاکنون افزود: دو بیمار خانم با توجه به شرایط جسمی که داشتند پس از تایید مجموعه پزشکی و سازمان حج و زیارت باید به ایران بازگشت داده می شدند که این کار از طریق پروازهای برگشت مدینه انجام شد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در پایان از مرکز پزشکی و سازمان حج و زیارت خواست با توجه به وجود زائران کهنسال و شدت گرما در حج امسال تدابیر لازم را برای حفظ سلامت زائران در ایام تشریق بیندیشند و از زائران جوان بخواهند که به هم کاروانی های خود که سن بیشتری دارند برای انجام اعمال کمک کنند. امیدوارم از خبر تاکید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر احقاق حقوق
زائران
راضی بوده باشید.

تاکید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر احقاق حقوق
زائران  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۹ ۰۲:۳۹:۰۵